ניתוחי שדיים: ניתוחים לעיצוב החזה

החזה הוא איבר דינאמי שגודלו וצורתו משתנים עם השנים, ישנם מספר ניתוחים אפשריים לעיצוב החזה. בעמוד זה תמצאו תקציר אודות הניתוחים הקיימים. פירוט רחב יותר תוכלו למצוא בכל אחד מהעמודים לניתוחים הרלוונטים. לפרטים נוספים בבקשה מלאו את טופס צור קשר, ואשמח לענות בהקדם.

הגדלת חזה

למי הניתוח מתאים?

ניתוח להגדלת חזה מיועד לנשים שעברו את גיל הנעורים ושאינן מרוצות מגודל החזה שלהן. פרט לכך מוצע הניתוח לנשים שהחזה שלהן איבד מנפחו לאחר היריון, הנקה או לאחר ירידת משקל.
אין הגבלת גיל לביצוע ניתוח להגדלת שדיים, וההחלטה מתבצעת בהתאם למצבה הכללי והרפואי של המטופלת.

אילו סוגי ניתוחים קיימים?

הגדלת השד מתבצעת על ידי החדרת משתל (לרוב מסיליקון) מתחת לשד או מתחת לשד ולשריר החזה (הפקטורליס). קיימים מספר סוגי משתלים וסוג השתל שייבחר לבסוף תלוי, בין היתר: במבנה בית החזה של המטופלת, בצורת השדיים שלה, בשאיפותיה ובמידת השינוי האסתטי שהיא מבקשת.
ישנם משתלים שתפקידם העיקרי הוא הוספת נפח, ואילו משתלים אחרים יכולים גם לשנות את צורת השד. חשוב לדעת שלא כל משתל מתאים לכל אישה.
מכל מקום, לפני קבלת החלטה על ביצוע ניתוח, חשוב להתייעץ עם מומחה, החבר באיגוד הארצי לכירורגיה פלסטית.

הקטנת חזה

למי הניתוח מתאים?

ניתוח מתאים לנשים ולנערות מתבגרות אשר חשות כי החזה שלהן גדול וכבד, וכתוצאה מכך חוות קושי בעת פעילויות ספורטיביות וחברתיות, סובלות מכאבים בגב ובכתפיים, משקעים באזור רצועות החזיה בכתפיים, קשיי נשימה או דלקות ופטריות חוזרות באזור הקפל התת-שדי.

אילו סוגי ניתוחים קיימים?

השיטות לביצוע הקטנת חזה מגוונות, ובחירת השיטה תלויה בגודל ובצורת השד ההתחלתית וכן בגודל השד הרצוי לאחר הניתוח.
מכל מקום, לפני קבלת החלטה על ביצוע ניתוח, חשוב לקיים פגישת ייעוץ עם כירורג פלסטי מומחה, החבר באיגוד הארצי לכירורגיה פלסטית, ולשקול ביחד איתו את כל החלופות העומדות בפני המטופלות.

הרמת שדיים- הרמת חזה

למי הניתוח מתאים?

עם הגיל, ההריונות, ההנקה, הגרוויטציה, המחזורים החודשיים והשינויים במשקל, מבנה רקמת השד משתנה, גמישות העור פוחתת והם מאבדים מצורתם ומנפחם ומתקבל מראה חזה נפול.
מצב זה מביא לפגיעה בתדמית הגוף הנשי ונמצא בסתירה עם התחושה הפנימית של האישה המרגישה שלמה ונשית ומבקשת גם להיראות כך.

אילו סוגי ניתוחים קיימים?

ישנן כמה טכניקות ניתוחיות להרמת השדיים:
בנשים עם צניחת חזה קלה, ניתן לבצע הרמה באמצעות הגדלת השד עם שתלי סיליקון המוחדרים דרך חתך קטן וסמוי בקפל התת שדי.
ברוב המקרים, כאשר צניחת השד משמעותית יותר, ניתן לבצע את העיצוב והרמת השד באמצעות צלקת הקפית סביב העטרה של הפטמה ובחלק מהמקרים בתוספת צלקת אנכית מגבולה התחתון של העטרה ועד לקפל התת שדי.
כאשר השד התרוקן ועיצובו באמצעות הרמה בלבד לא יספיק, ניתן לשקול לבצע גם הגדלה של השדיים באמצעות משתלי סיליקון המוחדרים במהלך ניתוח הרמת השדיים.
טכניקת הניתוח נבחרת בהתאם למבנה השד, דרגת צניחת השד ושאיפת המטופלת.

גינקומסטיה- הקטנת חזה לגבר

למי הניתוח מתאים?

גינקומסטיה היא תופעה שכיחה אצל גברים בכל הגילאים, והיא באה לידי ביטוי בהגדלת השדיים.
גברים שסובלים מגינקומסטיה עלולים לחוש חוסר ביטחון עקב השדיים המוגדלים. כתוצאה מכך, גברים אלו עלולים להימנע מחשיפת החזה, פעילות גופנית ספורטיבית, ולעתים אף מיחסים אינטימיים.
בחלק קטן מהמקרים הגינקומסטיה נגרמת מבעיה הורמונלית, תורשתית, או משימוש בתרופות מסוימות – אך ברוב המקרים אין לה קשר לבעיה כלשהי, וכל שניתן לעשות הוא לטפל במצב באמצעות ניתוח שמטרתו לתקן את צורת החזה.
בניתוח זה מסיר המנתח את הרקמה העודפת, הגורמת למראה של "".
אין הגבלת גיל לביצוע ניתוח להקטנת שדיים, וההחלטה מתקבלת בהתאם למצבו הכללי והרפואי של המטופל. ניתוח זה מספק פיתרון מתאים, קבוע, וארוך-טווח, עבור גברים המעוניינים בהקטנת השדיים.

אילו סוגי ניתוחים קיימים?

בחירת השיטה להקטנת השדיים תקבע בהתאם לחומרת המצב ההתחלתי, כלומר – גודלה של בלוטת השד ועודפי העור הנלווים לה.
בדרך כלל, בשלב הראשון של הניתוח מתבצעת שאיבת שומן מאזור השד דרך נקבים קטנים בעור החזה. לאחר מכן יבדוק המנתח האם נותרה רקמה של בלוטת שד באזור שמתחת לפטמה. במידה שנותרה רקמה כזו תתבצע כריתה שלה דרך צלקת בחלקה התחתון של העטרה.
לאחרונה התפתחה גישה נוספת לכריתת בלוטת השד – וזאת דרך החתך בצד החזה (ששימש קודם לכן לביצוע שאיבת השומן). בדרך זו נחסכת הצלקת האופיינית לניתוחים אלו בחלקה התחתון של העטרה.
מכל מקום, לפני קבלת החלטה על ביצוע ניתוח, חשוב להתייעץ עם כירורג פלסטי מומחה, החבר באיגוד הארצי לכירורגיה פלסטית.

מעוניין בפרטים נוספים? מלאי את הטופס וניצור איתך קשר בהקדם!

הקלד/י את התווים בתמונה: captcha