דף הבית » אודות

אודות

ד”ר מייליק הוא רופא בכיר, מומחה בכירורגיה פלסטית, חבר בהסתדרות הרפואית בישראל (הר”י) ובאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית (Israel Society of Plastic Surgeons) ד”ר מייליק הינו בוגר בית הספר לרפואה באונ’ בן גוריון. את התמחותו בכירורגיה פלסטית סיים במרכז הרפואי תל אביב – איכילוב. עם סיום ההתמחות, נסע ד”ר מייליק לקנדה, שם עשה התמחות נוספת בכירורגיה פלסטית בילדים בבית החולים לילדים בטורונטו.

בהמשך השתלם ד”ר מייליק בתחום חדש של “עיצוב הגוף לאחר ירידה במשקל והסרת עודפי עור” בפיטסבורג ארה”ב. עם חזרתו לארץ, בשנת 2007, הקים ד”ר מייליק את השירות הראשון בישראל בתחום זה, תחום שלא טופל עד אותו זמן בארץ: “השירות לעיצוב הגוף והסרת עודפי עור בירידת משקל” במרכז הרפואי תל אביב – “איכילוב”. לד”ר מייליק הניסיון הרחב ביותר בישראל בתחום זה והוא ניתח מאות מטופלים לאחר ירידת משקל. כיום מנהל את “השירות לכירורגיה פלסטית ועיצוב הגוף לאחר ירידת משקל” שבמרכז הרפואי “סוראסקי” בתל אביב (בי”ח איכילוב), ומנתח גם באופן פרטי בבתי החולים של “אסותא”, “מרכז רפואי רמת אביב” ו”הרצליה מדיקל סנטר”.

התמחויות

1998-1999 התמחות, כירורגיה כללית, המרכז הרפואי  כרמל, חיפה.

1999-2002 התמחות, המח' לכירורגיה פלסטית, המרכז הרפואי רמב"ם, חיפה.

2004-2005 התמחות, המחלקה לכירורגיה פלסטית, המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי.

לימודים והשתלמויות

בוגר בית הספר לרפואה, אוניברסיטת בן גוריון.

התמחות בכירורגיה פלסטית, בית החולים איכילוב.

התמחות בכירורגיה פלסטית בילדים בבית החולים לילדים, טורונטו, קנדה.

השתלמות בתחום עיצוב הגוף לאחר ירידה במשקל והסרת עודפי עור, פיטסבורג, ארה”ב. 

הגישה הטיפולית

ד”ר מייליק מאמין שהקשר בין הרופא והמטופל/ת חייב להיות מבוסס על אמון מלא ותקשורת טובה שאותם יש לטפח כבר מהמפגש הראשון. בפגישת ייעוץ ראשונה זו יפרוש המטופל/ת את שאיפותיו לשינוי ואת צרכיו הגופניים ומצד שני יאסף המידע הרפואי החיוני באמצעות בדיקה גופנית מדוקדקת ו”לימוד” החומר הרפואי שהמטופל/ת מביא איתו. 

בהמשך, ידון ד”ר מייליק בחלופות השונות לטיפול ויציג את נסיונו בתחום ותוצאות של מקרים דומים. בנוסף – בכדי שההחלטה המתקבלת תהיה מושכלת ושלמה, יוצגו הסיכונים והסיבוכים האפשריים, גם אם הסיכוי ללקות בהם הוא נמוך ביותר. בסיכומו של מפגש זה נקבעת התכנית הטיפולית שתפקידה לענות על צרכיו של המטופל/ת תוך התחשבות במצבו הגופני והרפואי והרצון לענות על שאיפותיו בדרך הכונה והבטוחה ביותר עבורו. בשלב זה יודרך המטופל/ת לגבי ההכנה לניתוח, הבדיקות הרפואיות שעליו להשלים והציוד והתרופות שעליו להכין. לקראת הניתוח ייתכנו פגישות נוספות בהתאם לצורך ובמידה שעולות שאלות נוספות שהמטופל/ת מבקש עליהן תשובה. הפגישה הבאה בין ד”ר מייליק למטופל/ת תהיה בבית החולים. שם יתבצע התכנון הסופי של הניתוח והמטופל/ת יובל לחדר הניתוח לביצוע הניתוח עצמו. בתום הניתוח מלווה ד”ר מייליק את המטופל/ת לחדר ההתאוששות ולאחר מכן לחדר האשפוז ומוודא כי הוא מבין את ההנחיות לתקופת ההתאוששות ואת דרכי ההתקשרות ביניהם בתקופה זו.

ISAPS logo
מרכז רפואי איכילוב
איגוד רופאי המשפחה
medico logo