דף הבית » מאמרים ומחקרים בתחום הכירורגיה הפלסטית » איך חוזרים לבטן שטוחה אחרי הריון

איך חוזרים לבטן שטוחה אחרי הריון

זה הכי טבעי לרצות לחזור לבטן שטוחה כפי שהייתה לך לפני ההיריון. ואכן נשים רבות מוצאות את עצמן מתוסכלות כאשר הבטן פשוט לא יורדת גם חמישה חודשים לאחר הלידה. "האם באמת ילדתי? כי יש לי עדיין בטן". שאלה עם קורטוב הומור אך עם מרירות לצידה. אז מדוע זה קורה? במהלך ההיריון בטנה של האישה גדלה פי 2-3 מנפחה. זהו תהליך פיזיולוגי מיוחד במינו, שבסופו חוזרת הבטן פחות או יותר אל ממדיה הקודמים. עם זאת, מתחוללים שינויים בשכבת השרירים של דופן הבטן ובשכבת העור והשומן התת-עורי. ברקמות אלו ניכרים רפיון והידללות שלא היו קודם, ואלו הסיבות המרכזיות ל"עקשנותה" של הבטן לא לחזור לעצמה לגמרי, לאחר הלידה.

חזרה לבטן שטוחה – השיטות הקיימות:

תזונה בריאה

1. לאכול סיבים תזונתיים, חומצות שומן בלתי רוויות, חלבונים ומאכלים המכילים ויטמיןC  וסידן. 2. להגביל פחמימות מזוקקות 3. להקפיד על שתייה מרובה של מים והימנעות ממשקאות ממותקים.

ספורט

פעילות גופנית תעזור מאד להסיר עודף שומן בבטן. אימון במכון הכושר או הליכה בערב – מומלצים בחום!

טיפולים אסתטיים

ישנם 3 טיפולים אסתטיים להורדת הבטן במקרה שתזונה בריאה וספורט לא מצליחים לעשות את העבודה. מומלץ לבצע טיפולים בתום כל הלידות אך אין מניעה מלבצע את הניתוח ביניהן.

שאיבת שומן בבטן

בניתוח שאיבת שומן שואבים את השומן מהבטן. מבוצע על ידי הקטנת עובי רקמת השומן התת-עורי, חגורת השומן באיזור הטבור ובאזור המותניים ע"י חתכים קטנים וממוקדים לרקמות השומן שאליהן מחדירים את המחטים ושואבים את השומן. מתאים במיוחד למטופלים בעלי משקל גוף תקין, הסובלים מעודפי שומן תת-עורי חריגים בבטן כשהמטרה איננה ירידה במשקל ומכוון אך ורק אל שכבת השומן התת-עורי ולא אל השומן התוך-בטני המרוכז בתוך חלל הבטן. אינה יעילה כשמדובר באדם שיש לו עודפי שומן ו/או עור גדולים. שאיבת שומן בבטן אורכת בין שעה לשלוש שעות, ההחלמה בין שבוע לשבועיים, והסימנים מזעריים.

מתיחת בטן

בניתוח מתיחת הבטן מפרידים בין שכבות העור לשומן ומהדקים את השרירים. החתך יהיה רוחבי באזור הערווה ובמידת הצורך גם לאורך הבטן התחתונה.  נועד להצרת היקף הבטן ועיצובה ומתאים לאנשים ששאיבת שומן בלבד לא תסייע להם ואינם מצליחים להיפטר מעודפי השומן שלהם בעזרת דיאטה או פעילות גופנית. אחד מהניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר, נמשך בין שעתיים לארבע שעות תהליך ההחלמה יותר מורכב וממושך מניתוח שאיבת שומן בבטן. בשבועיים הראשונים יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת ובמשך כחודש מהניתוח, יש ללבוש בגד או חגורה אלסטיים. כחודש לאחר הניתוח אפשר לחזור לפעילות רגילה.

ניתוח משולב: מתיחת בטן בשילוב שאיבת שומן

מתאים למי שסובל מקפלי עור ושומן בבטן. כאשר נוצר צורך כזה, משלבים את שאיבת השומן ומתיחת בטן והתוצאות האסתטיות טובות יותר. ד”ר מייליק הוא רופא בכיר, מומחה בכירורגיה פלסטית, חבר בהסתדרות הרפואית בישראל (הר”י) ובאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. מנהל את “השירות לכירורגיה פלסטית ועיצוב הגוף לאחר ירידת משקל” שבמרכז הרפואי “סוראסקי” בתל אביב (בי”ח איכילוב), ומנתח גם באופן פרטי בבתי החולים של “אסותא”, “מרכז רפואי רמת אביב” ו”הרצליה מדיקל סנטר”. יש לך עוד שאלות? צרי איתי קשר עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ לתיאום תור ו/או פגישת ייעוץ עם ד"ר מייליק 052-789-8885