דף הבית » מאמרים ומחקרים בתחום הכירורגיה הפלסטית » ההשלכות הרפואיות של חזה גדול

ההשלכות הרפואיות של חזה גדול

 רוב הנשים מעוניינות בחזה שופע ואכן הוא נחשב לסמל הנשיות. אך עבור חלק מהנשים, חזה גדול הוא מטרד הגורם לבעיות רפואיות כמו כאבי גב, צוואר וכתפיים ואף עלול לגרום לעקמת עמוד השדרה. ולא די בכך, לחזה גדול יש השלכות גם מבחינה אסתטית ונפשית. נשים רבות לא מרוצות ממראה השדיים שלהן, הן חשות מבוכה, סובלות מדימוי עצמי נמוך ולא מצליחות ללבוש כל בגד שהן רוצות בשל חוסר התאמה. לכן, אם יש לך שדיים גדולים באופן לא פרופורציונלי הגורמים לכאב, אי נוחות וחוסר אסתטיקה – כדאי לשקול ניתוח להקטנת שדיים שישפר את מצב בריאותך ויעניק לך איכות חיים נוחה ונעימה.

מה ההשלכות הרפואיות שיש לחזה גדול?

כאבי גב

שדיים גדולים משפיעים לרעה על תקינות ובריאות הגוף באופן משמעותי ועלולים לגרום לנזקים עצביים ובעיות בעמוד השדרה. נשים רבות סובלות מכאבי גב עזים (הכאבים עלולים לצוץ גם באיזור הצוואר והכתפיים) משום שהשדיים הגדולים מושכים את הצוואר והכתפיים קדימה, מה שמקשה עליהן מבחינה תפקודית יומיומית. החזה מכביד מאד ומונע את האפשרות לבצע פעילות גופנית ולכן קשור פעמים רבות גם להשמנת יתר. קיים קושי להתכופף, לישון בנוחות ולהרים דברים שמעט כבדים. בנוסף, קיים גם קושי לעמוד זקוף מה שגורם בהמשך לבעיות יציבות לקויות.

אי נוחות ביום יום

נשים עם חזה גדול נאלצות להשתמש בחזיות כותנה במקום חזיות תומכות עם ברזלים בשל הקושי. מי שבכל זאת מתעקשת ללבוש חזייה עם ברזלים, החוויה מלווה בתחושת אי נוחות וכאבים בזמן  לבישת החזיה וגם לאחר הסרתה. בנוסף, מתווספים חריצים עמוקים בכתפיים בשל רצועות החזיות וזאת בהנחה שמצאו חזיות מתאימות במחיר שפוי.

קיים סיכוי גבוה לפטרת העור 

מבחינה אסתטית זה לא פשוט. בעונות הקיץ צצות פריחות באזור הכפל התחתון של השד, פטרת העור באיזור וגירויים כרוניים מתחת לשדיים. לעתים אף נודף מהאזור ריח גוף רע. ניתוח הקטנת חזה, עשוי לפתור את הבעיה ואפילו לתמיד.

כדאי לדעת ש –

מחקר שפורסם בכתב העת "ניתוחים פלסטיים ושחזור-כירורגיה" טען כי אישה עם שדיים גדולים מאד עלולה לאבד חמש שנים מחייה אם היא לא תקטין אותם. מחקר סקנדינבי נוסף מצא כי הקטנת השדיים הוא פתרון מצוין לשיפור הבריאות והפעילות של נשים. חשוב לציין שרוב הנשים שביצעו ניתוח הקטנת חזה, מרוצות מאוד מהתוצאות. איכות חייהן השתנתה לטובה, חל שיפור ניכר בכאבי כתפיים וגב עליון, ביטחונן העצמי עלה לאחר שהמבוכה הפכה להיות לא רלוונטית. הן ישנות הרבה יותר טוב, יכולות ללבוש גם גופיות בלי בעיה, מרגישות קלילות ומצליחות לקיים פעילות גופנית סדירה. יש לראות בניתוח להקטנת שדיים, הרבה יותר מ-רק ניתוח קוסמטי. מדובר בפתרון הולם לבעיה רפואית שעלולה להחמיר עם השנים.

פרטים נוספים  על ניתוח הקטנת חזה 

ד”ר מייליק הוא רופא בכיר, מומחה בכירורגיה פלסטית, חבר בהסתדרות הרפואית בישראל (הר”י) ובאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. מנהל את “השירות לכירורגיה פלסטית ועיצוב הגוף לאחר ירידת משקל” שבמרכז הרפואי “סוראסקי” בתל אביב (בי”ח איכילוב), ומנתח גם באופן פרטי בבתי החולים של “אסותא”, “מרכז רפואי רמת אביב” ו”הרצליה מדיקל סנטר”. יש לך עוד שאלות? צרי איתי קשר עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ לתיאום תור ו/או פגישת ייעוץ עם ד"ר מייליק 052-789-8885