דף הבית » מאמרים ומחקרים בתחום הכירורגיה הפלסטית » מתיחת בטן – שאלות ותשובות

מתיחת בטן – שאלות ותשובות

מתיחת בטן היא הליך כירורגי קוסמטי לשיפור מראה הבטן שבמהלכו מסירים מהבטן עודפי עור ושומן, במטרה לצמצם היקפים, לחזק את דופן הבטן ולהעניק לבטן מראה אסתטי וצעיר יותר. המועמדים הטובים ביותר לניתוח בטן הם אנשים שאינם מעשנים, במצב גופני טוב ובמשקל יציב. גם אנשים שיש להם "כיסי שומן" או עור רפוי שלא נעלם גם עם תזונה בריאה ופעילות גופנית,  אנשים עם מעט עודף משקל שאיבדו גמישות בעורם ולנשים לאחר לידות (שסיימו שלב זה) ורוצות למתוח את הבטן הרפויה שנותרה לאחר ההריונות והניתוחים הקיסריים.

שאלות ותשובות

מהן השיטות לניתוח מתיחת בטן?

יש 3 שיטות והן: מתיחת בטן מלאה, מיני מתיחת בטן ומתיחת בטן היקפית.

כיצד מתבצע ניתוח מתיחת בטן?

הניתוח נעשה ע"י חתך לאורך הבטן התחתונה, הידוק שרירי ודופן הבטן  באמצעות תפירה פנימית במרכז אורך הבטן. לאחר שעודפי השומן והעור הוסרו, תופרים מחדש את החתך וממקמים הטבור מחדש. בתום הניתוח משאירים שני צינורות ניקוז. הניתוח מתבצע בהרדמה כללית ואורך כשעתיים.

כמה זמן נמשכת ההחלמה לאחר מתיחת בטן?

זמן ההחלמה תלוי בניתוח. מרבית המטופלים עם מתיחת בטן מלאה יכולים לחזור לשגרה בדרך כלל כעבור שבוע – עשרה ימים. לאחר 6-8 שבועות, מרבית המטופלים מחלימים באופן מלא. בכל מקרה, הרופא המטפל ימליץ על תקופה מסוימת שעל המטופל לנוח ולהימנע מפעילות גופנית.

האם מומלץ לבצע מתיחת בטן בין לידות?

לא, משום שגוף האישה משתנה בכל הריון (עלייה במשקל, מתיחת העור). ולכן הזמן הזה פחות אפקטיבי לניתוח. מומלץ בחום לבצע ניתוח מתיחת בטן רק לאחר שסיימת את פרק הלידות בחייך.

האם אפשר לשלב ניתוח מתיחת בטן עם ניתוח הגדלת חזה?

כן בהחלט, יש אפשרות לשלב בין שני הניתוחים (ניתוח משולב) משום שניתן להשתמש באותו חתך שנעשה בבטן, גם להחדרת השתל המיועד לשד. נשים רבות שבחרו לשלב את שני הניתוחים, הביעו שביעות רצון מהתוצאות.

האם ניתוח מתיחת בטן משטיח באופן מושלם את הבטן?

מטרת הניתוח אכן להשטיח את הבטן על מנת שבסופו של תהליך הבטן תהיה מוצקה ומתוחה ללא עודפי עור.

האם יש כאב לאחר הניתוח?

לאחר הניתוח יש בדרך כלל כאבים ועלולה להיות תחושת מתח בשבועות הראשונים.

האם יש חשש לסיבוכים לאחר ניתוח?

בדרך כלל לא, אך עלולים להיות סיבוכים כגון צלקת שלא מתרפאת כראוי, איזור הטבור שלא התרפא, שטפי דם, הצטברות נוזלים הדורשים ניקוז נוסף, תפרים שנפתחו וזיהום באיזור הניתוח.

האם לאחר ניתוח מתיחת בטן נשארת צלקת?

כן. נשארת צלקת באיזור הניתוח, די זהה לצלקת הנשארת לאחר ניתוח קיסרי (באיזור קו הביקיני) בדרך כלל הצלקת מתבהרת עם הזמן ופחות נראית לעין.

מתי מתחילים לראות את התוצאות של ניתוח מתיחת בטן?

ברוב המקרים אפשר לראות תוצאות ושינוי מהותי 3 שבועות לאחר הניתוח. ד”ר מייליק הוא רופא בכיר, מומחה בכירורגיה פלסטית, חבר בהסתדרות הרפואית בישראל (הר”י) ובאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. מנהל את “השירות לכירורגיה פלסטית ועיצוב הגוף לאחר ירידת משקל” שבמרכז הרפואי “סוראסקי” בתל אביב (בי”ח איכילוב), ומנתח גם באופן פרטי בבתי החולים של “אסותא”, “מרכז רפואי רמת אביב” ו”הרצליה מדיקל סנטר”. יש לך עוד שאלות? צרי איתי קשר עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ