דף הבית » ניתוחים » הצרת היקפים

הצרת היקפים

הגוף האנושי, כמו כל דבר בטבע, עובר לאורך השנים לא מעט שינויים ותמורות, חלקם חיוביים, אך למרבה הצער, רובם דווקא לא כל כך מועילים לנו ככל שאנחנו מתבגרים. באופן טבעי, העור שלנו עם השנים מאבד את הגמישות שלו, השומן נוטה להצטבר דווקא במקומות הכי פחות רצויים וגם החיוניות והרעננות של הגוף הולכות ופוחתות בהדרגה.

ישנם גם לא מעט תהליכים שמאיצים את התהליכים הלא סימפטיים האלו כמו הריונות ולידות, שינויים קיצוניים במשקל, עישון, היעדר פעילות גופנית – והרשימה עוד ארוכה.

עד שנמצא את הדרך הסודית למעיין הנעורים שמדענים בכל רחבי העולם עדיין מחפשים, אנחנו המנתחים הפלסטיים יכולים לתרום את חלקנו כדי לעזור לשעון החול שלך לחזור מעט אחורה. כדי לעשות זאת עומדים לרשותנו מגוון כלים מתקדמים וטכנולוגיות חדשניות שמאפשרות לנו לעזור לך להצר היקפים ולהשיג גזרה חטובה, צעירה ורזה יותר – שגם תישאר לאורך זמן, למרות אתגרי הגיל והחיים.

מהו ניתוח הצרת היקפים?

המושג "ניתוח הצרת היקפים" הוא למעשה מטרייה רחבה שתחתיה מצויים מגוון טיפולים פלסטיים ואסתטיים להשגת המטרה הזאת. לרשותנו עומדים כיום טיפולים מגוונים – כירורגיים וגם כאלה שאינם פולשניים, אשר נועדו לעזור לנשים וגם לגברים להשיג את הגזרה שהם חלמו עליה עם כמה שפחות מאמץ. עם זאת, חשוב להבין כי הניתוח לא מהווה תחליף לפעילות גופנית ותזונה נכונה על מנת לשמר אורח חיים בריא שיבטיח גוף חזק, בריא ורזה גם בעתיד.

למי מתאים הניתוח ולמי פחות?

הניתוח מתאים לכל מי שמעוניינת או מעוניין להצר את היקפי הגוף ולהשיג מראה רזה וחטוב יותר. הטיפול נחשב אידאלי לאנשים שעברו תהליך של ירידה משמעותית במשקל, אך עדיין מתקשים להיפטר מעודפי העור או ממצבורי שומן בזרועות, בבטן, בצוואר או בירכיים, רק באמצעות דיאטה ותזונה נכונה. הטיפול מיועד גם לאימהות שסובלות משינויים פיזיולוגיים כתוצאה מההריונות והלידות וכן לאנשים שסובלים מבעיות עור כמו צלוליט.

עם זאת, הטיפול פחות מתאים לאנשים שמתקשים לשמור על משקל תקין לאורך זמן, מכיוון שכאשר הם יעלו שוב במשקל, הדבר עלול לפגוע בתוצאות ולחייב ניתוח חוזר. אנחנו גם ממליצים להימנע מהניתוח כאשר מדובר בנשים שעדין לא בטוחות שסיימו עם שלב הלידות וההריונות בחייהן. במקרה כזה נמליץ להמתין עד לסוף התקופה הזאת לפני ביצוע הטיפול. כמו כן, הניתוח מחייב הפסקת עישון לתקופה שלפניו ואחריו, אם מדובר במשימה מורכבת למטופל – יש לשקול עם הרופא המטפל את האפשרויות שעומדות בפניכם.

מהם סוגי הטיפולים להצרת היקפים?

כאמור, הניתוח להצרת היקפים יכול לכלול שימוש במגוון רחב של אסטרטגיות ושיטות. לעיתים אף יתבצע שילוב בין שתי שיטות או יותר כדי להשיג את התוצאה המיטבית. בואו נכיר כמה מהכלים הנפוצים ביותר בתחום הזה:

הסרת עודפי עור

שינויים משמעותיים במשקל הגוף עלולים לזמן גם תופעות לוואי לא אסתטיות שעלולות לפגוע בביטחון ובהערכה העצמית כמו עודפי עור באזורים שונים בגוף, כאשר האזורים הנפוצים ביותר כוללים את אזור הבטן, החזה, הזרועות, הצוואר והירכיים. כדי לפתור את הבעיה ניתן לבצע פרוצדורה כירורגית שנחשבת בעלת סיכון מינימלי ובטוחה יחסית בהשוואה לטיפולים אחרים בתחום.

במהלך ניתוח כזה מבצעים חתך באזור המטופל ודרכו מסלקים את כל עודפי העור המיותרים. בדרך כלל יעילותו של הניתוח הזה עולה כאשר משלבים אותו עם טכניקות לשאיבת שומן ולמיצוק העור. השילוב הזה יעזור להתמודד גם עם מצבורי השומן שעלולים להיוותר בעור אחרי שינויים משמעותיים במשקל הגוף.

המסת שומן

שומן הוא חומר שיחסית קל להשפיע עליו בדרכים שונות ובכך להיפטר ממצבורים לא רצויים שלו באזורים שונים בגוף ולשפר את מראה העור. לצורך המסת השומן נעשה שימוש בדרך כלל באחת משתי טכניקות עיקריות. הראשונה היא באמצעות הזרקה של חומרים אשר ממיסים את רקמות השומן ומפרקים אותן ביעילות. השימוש בטכניקה הזאת מתאים בייחוד למי שסובלים מכמויות גדולות של שומן, אשר דורשות התערבות משמעותית.

במקרים קלים יותר, או כאשר ההזרקה אינה מתאימה לאדם מסוים כתוצאה מהגבלות בריאותיות שונות, ניתן גם להמיס את רקמות השומן באמצעות טכנולוגיית לייזר. שימוש בקרן לייזר היא דרך יעילה להשפיע על מצבורי השומן ולפרק את הרקמות הלא רצויות האלו. זהו טיפול שנחשב כמובן פחות פולשני מהזריקה וכולל סיכון מופחת לתופעות לוואי ולסיבוכים. תופעות הלוואי היחידות שעולות להופיע במהלכו כוללות אדמומיות ונפיחות שחולפות כעבור כמה ימים.

שימוש באולטרסאונד להצרת היקפים

כפי שכבר הבנו, כיום די פשוט לגרום לפירוק תאי שומן בצורה שתשפר את מראה הגוף. כיום ישנה דרך נוספת לעשות זאת, באמצעות שימוש בגלי אולטרסאונד בטכנולוגיה ייחודית. הטיפול הזה, כאשר הוא  עומד בפני עצמו, יכול להתבצע בהרדמה מקומית בלבד ובמהלכו משתמשים בגלי האולטרסאונד כדי להרטיט את תאי השומן בשכבות השונות ולגרום לפירוקם.

גלי האולטרסאונד למעשה הורסים את תאי השומן, מבלי לפגוע ברקמות אחרות וחיוניות באזור ובכך הם מאפשרים לגוף לסלק אותו בעצמו מהמצבורים שבהם הוא מתקבע. טיפול כזה בדרך כלל אורך בין חצי שעה לארבעים דקות בממוצע, נחשב בטוח לשימוש וכמעט אינו כרוך בתופעות לוואי משמעותיות. בנוסף, בטיפול עצמו וגם אחריו המטופל לא צפוי להרגיש כאבים מכל סוג.

מהו צלוליט ואיך מטפלים בו?

צלוליט, שרבים טועים וקוראים לו צלוליטיס, הוא השם הלא סימפטי של תופעה נפוצה ביותר – הצטברות של שומן מתחת לעור, שגורמת למראה גבשושי ולא אחיד של רקמות העור, שאמורות במצב רגיל להיות רכות ונעימות למגע. התופעה עלולה להופיע בכל גיל ובייחוד באזורים כמו הבטן, הישבן, הירכיים והזרועות.

כדי לטפל בבעיה ניתן להשתמש בגלי רדיו, לייזר או אולטרסאונד, כלים שנחשבים לא פולשניים ופחות מסוכנים מהליכים כירורגיים לתיקון בעיות בעור. בנוסף ישנם כלים כמו מכשירי ואקום (לישה) אשר פועלים בדומה לכוסות רוח ומאפשרים לישה מעמיקה של העור, אשר מפחיתה את הצטברות השומן בשכבות הפנימיות שלו. ישנם גם מכשירים ביתיים לטיפול בצלוליט, אך יעילותם נחשבת פחותה בהשוואה לחלופות המקצועיות.

מהו משך הניתוח להצרת היקפים?

כפי שכבר הבנו, ניתוח הצרת היקפים יכול לכלול בתוכו טיפולים מסוגים שונים – פולשניים ולא פולשניים. לכן, משך הטיפול משתנה מאוד מאדם לאדם ותלוי בטיפולים הספציפיים שישולבו בתוכו. ישנם טיפולים להצרת היקפים שיכולים לארוך חצי שעה בלבד וישנם כאלו שיכולים אף להימשך ארבע שעות ויותר. הדבר תלוי בין היתר בסוג ההרדמה, במספר הטיפולים ובצורך הכירורגי או האסתטי. הרופא המטפל יוכל לתת הערכה מדויקת יותר בהקשר הזה.

מהי תקופת ההחלמה וההתאוששות?

גם תקופת ההתאוששות וההחלמה משתנה מאוד מאדם לאדם ותלויה בכלים הטיפוליים שבהם יעשה שימוש. בחלק מהטיפולים, כמו לדוגמה בשימוש בגלי הלייזר או האולטראסאונד, ניתן יהיה לשוב לפעילות תקינה עוד באותו היום, בעוד שניתוח הסרת עודפי עור ושאיבת שומן יחייבו מנוחה של לפחות שבוע, הימנעות מפעילות מאומצת והיצמדות קפדנית להוראות הרופא. לכן, יש להקשיב היטב להנחיות בשיחת הייעוץ ובתום הניתוח.

דגשים להתנהגות אחרי הניתוח

הקפדה מלאה על הנחיות הצוות הרפואי תשפיע במידה רבה על משך ההחלמה מהניתוח, על התוצאות שלו ועל בריאות הגוף והנפש בימים, בשבועות, בחודשים ואפילו בשנים שאחריו.

ראשית, בהחלמה מכל ניתוח מומלץ להימנע מעישון בכל צורה שהיא. העישון מאט את זרימת הדם ומאריך את ההחלמה בכל פרוצדורה רפואית. לכן אנחנו ממליצים בכל תוקף להימנע מהפעולה הזאת, שגם כשאתם בריאים לגמרי לא בדיוק מועילה לכם לבריאות.

בנוסף, חשוב להקפיד על מנוחה מתאימה אם קיבלתם הוראה לעשות זאת, להשתמש בחגורת בטן או בחזיית ספורט אם הרופא המטפל הנחה על כך ובכל מקרה להקפיד על היגיינה ברמות הגבוהות ביותר. זה אומר להתרחץ לפחות פעם ביום ולשטוף גם את האזורים המטופלים כדי להפחית סיכון לפריחה, לבעיות עור אחרות או לזיהומים.

בנוסף, ייתכן כי הרופא יורה על נטילת אנטיביוטיקה וכן ייתן הנחיות ספציפיות לתקופת השיקום שלכם. יש להקשיב להנחיות האלו, לכתוב אותם כדי שלא יישכחו ולמלא אחריהן בקפידה על מנת להבטיח שמירה מיטבית על הבריאות ועל האסתטיקה של הגוף בתקופה הרגישה הזאת.

כיום קל מתמיד להצר היקפים

בהיבט של הצרת היקפים אין תחליף לפעילות גופנית ולתזונה נכונה, אך אנחנו כאן כדי לעזור לתת לכן ולכם את הדחיפה הנוספת והחיונית, שתאפשר לגוף שלכם להיראות כמו שתמיד חלמתם. אנחנו מזמינים אתכם להגיע לפגישת ייעוץ במרפאה, לספר לנו איך בדיוק תרצו שהגוף שלכם ייראה בסוף התהליך – וביחד איתנו לגבש את מעטפת הטיפולים שתעזור להגשים את החלום הזה בצורה היעילה, הטובה והבטוחה ביותר.