דף הבית » מאמרים ומחקרים בתחום הכירורגיה הפלסטית » איך לעצב את הגוף לאחר לידה

איך לעצב את הגוף לאחר לידה

אחרי הלידה, רוב הנשים מודאגות מהמשקל שהתווסף במהלך ההיריון, כמה להוריד, כמה זמן זה ייקח, מתי אוכל ללבוש את הסקיני ג'ינס שלי ועוד תהיות ושאלות מטרידות.

חוץ מעודף המשקל, יש לא מעט שינויים ותופעות נוספות ה"מחבקות" את האישה לאחר לידה כגון: נשירת שיער, הזעת יתר, התרחבות הנרתיק, הצטמקות החזה, כתמי עור, סימני מתיחה ובטן רופסת.
חשוב מאד לזכור שגוף שעבר הריון ולידה לא רק מעלה ומוריד קילוגרמים, הוא משתנה באופן מהותי גם לטווח הארוך ולפעמים לנצח.

אמהות רבות בוחרות לעשות שינוי במטרה להשיב לעצמן את המראה הנכסף אליו התגעגעו – Mommy Makeover השם הכללי לניתוחים פלסטיים לעיצוב הגוף לאחר לידה, המבוצעים באזורי גוף שונים כמו ירכיים, בטן, עכוז, זרועות וחזה וזוכים לפופולאריות רבה אשר גוברת משנה לשנה.

איך מטפלים בעודף השומן שהצטבר במהלך ההיריון?

המקומות בהם מצטברים עודפי שומן בגוף לאחר לידה הם בדרך כלל אזורי המותניים, הירכיים והבטן. ניתוח שאיבת שומן בבטן היא האופציה "לתקן" את מצבורי השומן שהתווספו במהלך ההיריון, ולשוב למראה חטוב יותר, וזאת לאחר ששמירה על תזונה בריאה ופעילות הגופנית לא סייעו.

האזורים בהם מתקבלות התוצאות הטובות ביותר הם לרוב הגב, הירכיים החיצוניות והמותניים, אולם ניתן לבצע שאיבת שומן גם מאזורים אחרים.
הבטן, לעומת זאת, לעתים קרובות לא תגיב טוב לשאיבת שומן בלבד. העור בבטן, שכבר עבר תהליך של מתיחה וכיווץ לעתים קרובות, לא יתכווץ מספיק לאחר שאיבת שומן ויגרום לגליות של העור ולעודפי עור העלולים להישאר.
לכן מקובל יותר לבצע שילוב של שאיבת שומן עם ניתוח למתיחת הבטן.

איך מטפלים בעודפי עור?

ניתוח מתיחת בטן לאחר לידה, נועד לענות בדיוק על הצורך הזה – זהו טיפול כולל המשלב בין מגוון טכניקות כדי לשפר את מראה הבטן, הירכיים והישבן. במהלך הניתוח מסירים עודפי עור, מבצעים הידוק של השרירים ובנוסף מסירים גם עודפי עור ושומן בכל האזורים בפלג הגוף התחתון שבהם נדרש לעשות זאת. במידה וישנה צלקת של ניתוח קיסרי או אחר בבטן התחתונה, ניתן לכלול אותה בתוך הניתוח.

צניחת חזה. איך מטפלים עם חזה מדולדל ונפול

לאחר הלידה, ייצור החלב וההנקה גורמים אף הם לשדיים לגדול ולהתמלא וכאשר מפסיקים להניק ויורדים במשקל שהתווסף במהלך ההיריון, חלק מהנשים חוות תופעה של שדיים נפולים, מרוקנים ולא אסתטיים. ניתוח הרמת חזה לאחר לידה הוא נפוץ ביותר. במידה וצניחת החזה משמעותית – ניתן (ואף מומלץ) לבצע הגדלה עם שתל והרמת השד על ידי הידוק מעטפת העור כדי שהחזה יישאר זקוף ומורם.

חשוב להדגיש שיש להמתין לפחות חצי שנה (מינימום) מהלידה ולאחר שהפסקת להניק. ניתוחים לשיפור מראה הגוף מומלץ לעשות כאשר את נמצאת במשקל האידיאלי שלך, שכן הניתוחים עצמם אינם תחליף לדיאטה ומדובר בעיצוב המקומות שלא ניתן או קשה מאוד לטפל בהם באמצעות ספורט או דיאטה.

ד”ר מייליק הוא רופא בכיר, מומחה בכירורגיה פלסטית, חבר בהסתדרות הרפואית בישראל (הר”י) ובאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. מנהל את “השירות לכירורגיה פלסטית ועיצוב הגוף לאחר ירידת משקל” שבמרכז הרפואי “סוראסקי” בתל אביב (בי”ח איכילוב), ומנתח גם באופן פרטי בבתי החולים של “אסותא”, “מרכז רפואי רמת אביב” ו”הרצליה מדיקל סנטר”.

את אחרי לידה? מעוניינת בשינוי? צריכה ייעוץ?
אשמח לענות על כל שאלה ולייעץ לך לגבי הטיפול הנכון לך. התקשרי כעת:
052-789-8885