דף הבית » ניתוחים » ניתוח מתיחת זרועות

ניתוח מתיחת זרועות

גם אתה הולך עם שרוולים ארוכים אפילו כשחם כי אתה מתבייש בעודפי העור שבזרועות? גם את נמנעת מללבוש את שמלות הקיץ שאת אוהבת בגלל הבעיה הנפוצה הזאת? נשים וגברים רבים סובלים מדלדול של הזרועות. השכיחות של הבעיה הזאת עולה עם הגיל, אך רבים בארץ ובעולם מבקשים להימנע מהמצב הזה ולהקנות לזרועות מראה צעיר, מתוח ומהודק יותר.

ניתוח מתיחת זרועות נועד להסיר עודפי עור מדולדלים, לעצב את מבנה הזרוע, ולצמצם עודפי שומן בזרוע ובאופן המשכי לחזה הצדדי עליון. הניתוח הוא הליך כירורגי פשוט ויעיל ביותר שיעזור לכם לפתור את הבעיה הנפוצה ולהשיג את השינוי שייחלתם לו. זהו טיפול אסתטי שניתן לבצע בכל גיל ולרוב האנשים – אך הוא פופולרי יותר בקרב אנשים מבוגרים כמובן.

איך מתכוננים לניתוח כזה? איך הוא מתבצע בפועל? מהם הסיכונים? למה לצפות בימים שאחרי? במדריך הזה ננסה להשיב על כל השאלות הבוערות בתחום כדי לעזור לכם להגיע מוכנים ורגועים יותר ליום הגורלי.

עם השנים, העור שלנו עובר שינויים רבים – כאשר למרבה הצער, רובם אינם בטובתו. לאורך חיינו ובעיקר בשנות ה-40 שלהם, חלה ירידה ברמות הקולגן והאלסטין בעור, שני מרכיבים חשובים ששומרים על הגמישות והחיוניות שלו. לכן העור נוטה לעיתים להפוך מדולדל יותר ולהוות מצבור לרקמות שומן שמקנות לו מראה מבוגר ו"עייף" יותר. התופעה הזאת נפוצה בייחוד בקרב אנשים מעל גיל 40 כמובן ויותר אצל נשים מגברים, אם כי היא עלולה להופיע בכל גיל. היא הופכת נפוצה יותר גם בקרב אנשים שחוו ירידה משמעותית במשקל או כאלה במשקל הגוף שלהם עולה ויורד בתדירות גבוהה.

למי ניתוח עיצוב זרועות מתאים?

ניתוח לעיצוב ומתיחת זרועות מיועד לנשים וגברים שסובלים מזרועות מדולדלות, שהם למעשה עודפי עור ורקמה הנותרים לרוב לאחר הרזיה משמעותית במשקל, בשל השפעות הגיל, או מסיבות תורשתיות.

אין הגבלת גיל לביצוע ניתוח להרמת זרועות, וההחלטה מתבצעת בהתאם למצבו הכללי והרפואי של המטופל.

האם עודפי עור בזרועות משפיעים על הבריאות?

עודפי עור בזרועות נחשבים לבעיה אסתטית אך במקרים מסוימים הם עלולים אף להשפיע לרעה על ההיגיינה ועל בריאות העור באזור הרגיש הזה בדרכים שונות שאנחנו לא תמיד לוקחים בחשבון. עודפי עור מהווים בחלק מהמקרים קרקע פורייה להתפתחות של פטריות על העור. בנוסף, עור מידלדל נוטה להשתפשף יותר ובכך לגרום לגירויים, לאדמומיות ולאי נוחות כללית באזור הזה.

בחלק מהמקרים עודפי העור יכולים להיות כרוכים גם בצלוליט, שרבים מכנים צלוליטיס, בעיית עור שגם היא אמנם לא מסכנת את הבריאות, אך עלולה לגרום למבוכה ולפגיעה בביטחון העצמי של הסובלים ממנה.

בכל מקרה, גם אם מדובר בבעיה אסתטית בלבד, היא עלולה כמובן להשפיע מאוד על חייו של המטופל. לכן, בכל מקרה שבו אתם חשים או נוחות, מבוכה או קשיים חברתיים בגלל עודפי העור שלכם, ראשית חשוב לזכור כי זו תופעה טבעית שרבים מתמודדים איתה ויתמודדו איתה בתחנות שונות בחייהם. בנוסף כדאי להבין שכיום קל לטפל בבעיה באמצעות ניתוח יעיל ופשוט יחסית למתיחת הזרועות.

אילו סוגי ניתוחים קיימים?

ניתן לבצע ניתוח למתיחת זרועות מדולדלות באמצעות שני סוגים של חתכים. סוג החתך יקבע בהתאם למצבו של כל מטופל, ולמידת העיצוב שמעוניינים להשיג בזרוע.

עיצוב הזרועות במצבים בהם כמות עודפי הרקמה אינה גדולה במיוחד או במצבים בהם העודפים מרוכזים בעיקר בחלק הזרוע הקרוב לבית השחי ניתן לבצע באמצעות שילוב של שאיבת שומן מהזרוע וסילוק עודפי העור באמצעות צלקת הממוקמת בתוך בית השחי.

כאשר כמות עודפי הרקמה גדולה יותר, הטיפול בעודפי הרקמה מבוצע באמצעות צלקת הנמשכת לאורך החלק הפנימי של הזרוע ובמידת הצורך נמשכת לצידי החזה העליון. גם בשיטה זו ייתכן שילוב של שאיבת שומן לעיצוב היקפי של הזרוע וצידי החזה.

ישנן שתי גישות טיפוליות למתיחת זרועות מדולדלות, השונות זו מזו בסוג החתכים ומיקום הצלקת בזרוע:

  • במקרים בהם עודפי העור והרקמה אינן משמעותיים, או מרוכזים בעיקר בקרבת בית השחי, נבחר לשלב טיפול של שאיבת שומן מהזרוע ומתיחה של עודפי העור בעזרת צלקת נסתרת בתוך בית השחי.
  • במקרים בהם עודפי העור והרקמה משמעותיים, ישולב הליך שאיבת שומן עם מתיחת העור כשהצלקת תמוקם לאורך חלקה הפנימי של הזרוע, ובמקרי קיצון תמשך לצידי החזה העליון.

כיצד ניתוח למתיחת זרועות מתבצע בפועל?

ניתוח להרמת זרועות אורך כשעתיים, ומבוצע תחת הרדמה כללית. כאמור, סוג ואורך החתך ייקבע בהתאם לצרכים העיצוביים של הזרועות, למצבו של המטופל ולהעדפותיו ובהתאם להעדפתו וחוות דעתו המקצועית של המנתח המנוסה.

בד"כ, בשלב הראשון של הניתוח מבוצעת שאיבת שומן מהזרוע להפחתת כמות רקמת השומן וכחלק מהעיצוב הראשוני. בהמשך, יבוצע עיצוב של הזרוע באמצעות הסרת עודפי העור מהזרוע ותפירה של הפצע הניתוחי. תפירה זו מבוצעת באמצעות תפרים פנימיים הנספגים מעצמם ואין צורך להסירם.

החלמה מניתוח מתיחת זרועות  – מה קורה לאחר הניתוח?

לאחר הניתוח שוהה המטופל כשעה עד שעתיים במחלקת ההתאוששות ולאחר מכן מועבר להשגחה בבית החולים (שיכולה לנוע בין שעות בודדות ליממה, לכל היותר).

לרוב, לאחר הניתוח יולבש המטופל בבגד אלסטי מיוחד אותו ירכוש מראש שמטרתו הפחתה של הבצקת, שטפי דם קטנים מקומיים ונפיחות, המופיעים בד"כ בימים הראשונים שלאחר הניתוח. הבגד יסייע להפחית כאב ובעיצוב התוצאה הסופית של הניתוח. לעתים, על פי שיקולים רפואיים, יש צורך השארת נקזים שיפנו הפרשת דם ונוזלים מאזור הניתוח.

מתיחת זרועות סיכונים – איך ניתן להגדיל את בטיחות ההליך ?

בפגישת הייעוץ אפרט אודות מהלך הניתוח, ההחלמה, התוצאה הצפויה וכן את הסיכונים והסיבוכים האפשריים של הניתוח. סיכונים אלו עלולים לכלול: דימום, זיהום, פגיעה עצבית (ירידה בתחושה), והצטלקות.

ניתוחים פלסטיים, ככל ניתוח אינן חפים מסיכונים. על מנת לצמצמם כמה שניתן, חשוב לי לקבל ממך את מקסימום האינפורמציה הרפואית שלך על מנת לדעת להגיב נכון למקרה וסיבוכים אכן יתרחשו. חשוב להדגיש שעישון מגדיל את הסיכון לסיבוכי ההרדמה והניתוח. עליכם להמנע מעישון כ-3 שבועות לפחות לפני ואחרי הניתוח.

במהלך הייעוץ תקבלו את מספר הנייד האישי שלי , הזמין 24/7 לכל שאלה.