דף הבית » ניתוחים » ניתוח מתיחת זרועות

ניתוח מתיחת זרועות

גם אתה הולך עם שרוולים ארוכים אפילו כשחם כי אתה מתבייש בעודפי העור שבזרועות? גם את נמנעת מללבוש את שמלות הקיץ שאת אוהבת בגלל הבעיה הנפוצה הזאת? נשים וגברים רבים סובלים מדלדול של הזרועות. השכיחות של הבעיה הזאת עולה עם הגיל, אך רבים בארץ ובעולם מבקשים להימנע מהמצב הזה ולהקנות לזרועות מראה צעיר, מתוח ומהודק יותר.

ניתוח מתיחת זרועות נועד להסיר עודפי עור מדולדלים, לעצב את מבנה הזרוע, ולצמצם עודפי שומן בזרוע ובאופן המשכי לחזה הצדדי עליון. הניתוח הוא הליך כירורגי פשוט ויעיל ביותר שיעזור לכם לפתור את הבעיה הנפוצה ולהשיג את השינוי שייחלתם לו. זהו טיפול אסתטי שניתן לבצע בכל גיל ולרוב האנשים – אך הוא פופולרי יותר בקרב אנשים מבוגרים כמובן.

איך מתכוננים לניתוח כזה? איך הוא מתבצע בפועל? מהם הסיכונים? למה לצפות בימים שאחרי? במדריך הזה ננסה להשיב על כל השאלות הבוערות בתחום כדי לעזור לכם להגיע מוכנים ורגועים יותר ליום הגורלי.

למי ניתוח עיצוב זרועות מתאים?

ניתוח לעיצוב ומתיחת זרועות מיועד לנשים וגברים שסובלים מדלדול של הזרועות, ואינם מרוצים ממראם החיצוני בשל כך. עודפי רקמה ועור הגורמים לדלדול של הזרועות נגרמים לעתים לאחר ירידה קיצונית במשקל, בשל השפעות הגיל, או מסיבות תורשתיות.

אין הגבלת גיל לביצוע ניתוח להרמת זרועות, וההחלטה מתבצעת בהתאם למצבו הכללי והרפואי של המטופל.

אילו סוגי ניתוחים קיימים?

ניתן לבצע ניתוח למתיחת זרועות מדולדלות באמצעות שני סוגים של חתכים. סוג החתך יקבע בהתאם למצבו של כל מטופל, ולמידת העיצוב שמעוניינים להשיג בזרוע.

עיצוב הזרועות במצבים בהם כמות עודפי הרקמה אינה גדולה במיוחד או במצבים בהם העודפים מרוכזים בעיקר בחלק הזרוע הקרוב לבית השחי ניתן לבצע באמצעות שילוב של שאיבת שומן מהזרוע וסילוק עודפי העור באמצעות צלקת הממוקמת בתוך בית השחי.

כאשר כמות עודפי הרקמה גדולה יותר, הטיפול בעודפי הרקמה מבוצע באמצעות צלקת הנמשכת לאורך החלק הפנימי של הזרוע ובמידת הצורך נמשכת לצידי החזה העליון. גם בשיטה זו ייתכן שילוב של שאיבת שומן לעיצוב היקפי של הזרוע וצידי החזה.

לפני קבלת החלטה על ביצוע ניתוח ובחירה של שיטת הניתוח הרצויה להשגת האפקט המיטבי, חשוב להתייעץ עם כירורג פלסטי מומחה, החבר באיגוד הארצי לכירורגיה פלסטית אשר מבצע ניתוחים מעין אלה באופן תדיר.

איך להתכונן לניתוח זרועות?

ככלל, כל ניתוח מצריך מהמטופל לערוך בדיקות דם מתאימות, וכן נדרשות לעיתים בדיקות נוספות כדוגמת צילום חזה וא.ק.ג. – בהתאם לגילו ולמצבו הרפואי של המטופל. על מנת לצמצם את הסיכון ולהגביר את הבטיחות, ישנם מצבים בהם נדרש המטופל לבצע בדיקת טרום הרדמה הנערכת על-ידי הרופא המרדים בבית החולים בו יתבצע הניתוח. כמו כן, ישנם ניתוחים בהם ימליץ המנתח על רכישה מראש של חבישות או פרטי לבוש ספציפיים המתאימים לתקופת ההחלמה.

כיצד ניתוח למתיחת זרועות מתבצע בפועל?

ניתוח להרמת זרועות אורך כשעתיים, ומבוצע תחת הרדמה כללית. כאמור, סוג ואורך החתך ייקבע בהתאם לצרכים העיצוביים של הזרועות, למצבו של המטופל ולהעדפותיו ובהתאם להעדפתו וחוות דעתו המקצועית של המנתח המנוסה.

בד"כ, בשלב הראשון של הניתוח מבוצעת שאיבת שומן מהזרוע להפחתת כמות רקמת השומן וכחלק מהעיצוב הראשוני. בהמשך, יבוצע עיצוב של הזרוע באמצעות הסרת עודפי העור מהזרוע ותפירה של הפצע הניתוחי. תפירה זו מבוצעת באמצעות תפרים פנימיים הנספגים מעצמם ואין צורך להסירם.

החלמה מניתוח מתיחת זרועות  – מה קורה לאחר הניתוח?

כדי לוודא התעוררות איטית ובטוחה שוהה המטופל כשעה עד שעתיים במחלקת ההתאוששות ולאחר מכן מועבר להשגחה בבית החולים (שיכולה לנוע בין שעות בודדות ליממה, לכל היותר).

לרוב, לאחר הניתוח יולבש המטופל בבגד אלסטי מיוחד אותו ירכוש מראש שמטרתו הפחתה של הבצקת, שטפי דם קטנים מקומיים ונפיחות, המופיעים בד"כ בימים הראשונים שלאחר הניתוח. בגד זה , למרות חוסר הנוחות המסויימת שבלבישתו, מסייע גם בעיצוב התוצאה הסופית של הניתוח ומפחית כאב. לעתים, על פי שיקולים רפואיים, יש צורך השארת נקזים שיפנו הפרשת דם ונוזלים מאזור הניתוח.

מתיחת זרועות סיכונים – איך ניתן להגדיל את בטיחות ההליך ?

בפגישת הייעוץ, לאחר התאמת סוג הניתוח והמשתלים, יפרט הרופא המנתח את מהלך הניתוח, ההחלמה, התוצאה הצפויה וכן את הסיכונים והסיבוכים האפשריים של הניתוח. סיכונים אלו עלולים לכלול: דימום, זיהום, פגיעה עצבית (ירידה בתחושה), והצטלקות.

כדי להפחית את הסיכונים ככל הניתן, חשוב לספק למנתח הפלסטי את מקסימום האינפורמציה הרפואית על המטופל – כך שהוא יידע לתת תשומת לב נכונה ונאותה לכל סיבוך אפשרי, על פי נתוניו הרפואיים. יש לציין שעישון סיגריות מגדיל את הסיכון לסיבוכי ההרדמה והניתוח, ונהוג לבקש הפסקת עישון מלאה של כ-3 שבועות לפחות לפני ואחרי כל ניתוח אסתטי.

כל מטופלת תקבל את הטלפון הנייד האישי של ד"ר מייליק, והיא מוזמנת לפנות אליו 24/7, בכל שעה משעות היממה, עם כל סימן רפואי שמדאיג אותה ומטריד אותה – הכל, כדי להגדיל את בטיחות ההליך, סיכויי ההצלחה שלו ושביעות הרצון של המטופלים – עד למקסימום.