דף הבית » מאמרים ומחקרים בתחום הכירורגיה הפלסטית » סוגי שתלים בניתוח להגדלת החזה

סוגי שתלים בניתוח להגדלת החזה

קיימים כיום שני סוגי עיצוב של שתלי סיליקון בהם נעשה שימוש בניתוח הגדלת חזה:

  1. שתל סיליקון עגול – בעל פרופיל נמוך (low profile) או גבוה (high profile) שני הסוגים בעלי צפיפות ג'ל גבוהה (high cohesive) או נמוכה.
  2. שתל סיליקון אנטומי– הנקרא teardrop shape המופיע בצורות אנטומיות שונות.
 

שתל עגול גבוה : high profile

בולט מאוד בחלקו העליון, בשל מבנהו העגול. הוא נותן מילוי רב יותר בחלק העליון של החזה אך דומה פחות במראהו לחזה הטבעי. סוג זה ניתן למצוא אצל דוגמניות, שחקניות, בצילומים שחושפים חזה גבוה ועגול. הוא דומה למראה החזה בחזיות פוש-אפ ומזכיר את הנשים בתמונות ובציורים ממאות קודמות, כשהחזה שלהן נראה מוגבה ועגול. ניתן לבחור במילוי רך או קואזיבי.

שתל עגול נמוך: low profile

בעל מבנה עגול והמילוי בו רך (אלא אם בוחרים במילוי קואזיבי), לכן הוא "נופל" מלא יותר בחלקו התחתון, ובולט פחות בחלקו העליון. שתל זה מתאים למי שרוצה מראה טבעי, מלא ורך.

שתל אנטומי: teardrop shape

בעל מראה של דמעה, או אגס. הוא הדומה ביותר בעיצובו לחזה הטבעי. שתל זה מאפשר את מירב אפשרויות הבחירה וההתאמה האישית של מראה החזה. מבנה השתל האנטומי הוא כמבנה השד הטבעי- צר בחלקו העליון ורחב יותר בחלקו התחתון. במבט מהצד הוא נראה הולך ומתמלא כלפי מטה. בשל סמיכות ג'ל הסיליקון, השתלים האנטומיים מוצקים יותר למגע מאשר השתלים העגולים.

משפחת השתלים האנטומיים מבדילה בין שני סגנונות:

"style 410 "soft touch

השתל האנטומי בסגנון 410 של חברת "אינמד-מגאן" הינו שתל בעל מילוי ג'ל סיליקון סמיך המעניק תוצאה אסתטית טבעית לשד תוך שמירה על רכות והתאמה אישית לכל מטופלת. יתרונות השתל- מאפשר מגוון רחב ביותר של צרות ונפחי שתלים הנותנים מענה לכל מטופלת בהתאמה למידות השד שלה. דגם 410 מורכב מ-12 קטגוריות או "משפחות" שתלים שונות להן 3 גבהים 4 עומקים ובסיס רוחב שונה המעניק תוצאות טובות יותר בבחירת השתל ובהתאמת ציפיות המטופלת. – לשתל מבנה אנטומי המחקה את צורתו ופיזור המשקל הטבעי של השד. שומר על מילוי בחלק העליון של החזה ואיננו בעל נטייה לקרוס או לצנוח ולפתח קפלים כתוצאה מכך. – המעטפת המחוספסת של השתל האנטומי מעניקה חיבור מקסימאלי לרקמת השד העוזרת בקיבועו ומיקומו של השתל בתוך כיס השד. כמו כן, המעטפת ממזערת את תופעת הקופסית (התקשות השד). – סמיכות וצמיגות הג'ל מונעים דליפה במקרה נדיר של קרע השתל.

"style 510 "Dual gel

השתל האנטומי מדגם 510 הוא פיתוח מתקדם של חברת אינמד-מגאן. אלה שתלים אנטומיים בעלי שכבת ג'ל כפולה לניתוחי הגדלה מסוימים. יתרונות השתל:  ממזער נראות של השתל. החלק העליון של השתל דק ביותר ולכן השתל פחות מובחן מבעד לרקמת השד. מתאים לבעלות עור דק במיוחד (אחרי לידות/הנקות/אובדן משקל משמעותי). במקרים מסוימים ניתן להימנע מניתוח הרמה באמצעות השתלים בלבד. באופן זה נמנעים מהצלקות הכרוכות בניתוח הרמה ויוצרים מראה של שד מלא וזקוף יותר. השתל בנוי משכבת ג'ל כפולה הממוקמת באזור התחתון של השתל. כך השתל מרים את אזור הפטמה והכפל התת-שדי, שם מתרכזים עודפי העור. הג'ל הכפול נותן תמיכה מקסימלית לאזור זה ומגדיר בצורה ברורה את אזור העטרה והפטמה. – הקטנת הסיכוי להסתובבות השתל. סיכון נדיר בניתוח הגדלה הוא הסתובבות/התהפכות השתל. סגנון ה-510 מעוצב בצורה קמורה בצדו האחורי של השתל, כך שהשתל ממוקם בצורה טובה יותר על בית החזה והסיכוי להתהפכות/הסתובבות פוחת.

על הצורך בהחלפת שתלים ישנים

המאמר לקוח מ- http://www.webmd.com/skin-beauty/cosmetic-procedures-breast-augmentation ד”ר מייליק הוא רופא בכיר, מומחה בכירורגיה פלסטית, חבר בהסתדרות הרפואית בישראל (הר”י) ובאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. מנהל את “השירות לכירורגיה פלסטית ועיצוב הגוף לאחר ירידת משקל” שבמרכז הרפואי “סוראסקי” בתל אביב (בי”ח איכילוב), ומנתח גם באופן פרטי בבתי החולים של “אסותא”, “מרכז רפואי רמת אביב” ו”הרצליה מדיקל סנטר”. יש לך עוד שאלות? צרי איתי קשר עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ לתיאום תור ו/או פגישת ייעוץ עם ד"ר מייליק 052-789-8885