ניתוח הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה נועד לתיקון מצבים של חזה נפול ולקבלת חזה מורם ויפה יותר. כך תרגישי נשית ומושכת יותר.

למי ניתוח הרמת שדיים מתאים?

עם הגיל, ההריונות, ההנקה, הגרוויטציה, המחזורים החודשיים והשינויים במשקל, מבנה רקמת השד משתנה, גמישות העור פוחתת והם מאבדים מצורתם ומנפחם ומתקבל מראה חזה נפול. מצב זה מביא לפגיעה בתדמית הגוף הנשי ונמצא בסתירה עם התחושה הפנימית של האישה המרגישה שלמה ונשית ומבקשת גם להיראות כך.

הרמת חזה לאחר ירידה במשקל

ירידה משמעותית במשקל , אם לאחר דיאטה חריפה או לאחר ניתוח בריאטרי לעיתים מלווה בהשתנות מבנה ומראה החזה , עד לכדי חזה נפול .

הרמת חזה לאחר הריון והנקה

מומלץ להמתין מספר חודשים מסיום ההנקה, על מנת שבלוטת השד תתכווץ, ומבנה השד ייתיצב. רק אז ניתן לתכנן את הבניה שלו מחדש

אילו סוגי ניתוחים קיימים?

ישנן כמה טכניקות ניתוחיות להרמת השדיים:

הרמת חזה לאחר צניחת חזה

בנשים עם צניחת חזה קלה, ניתן לבצע הרמה באמצעות הגדלת השד עם שתלי סיליקון המוחדרים דרך חתך קטן וסמוי בקפל התת שדי. ברוב המקרים, כאשר צניחת השד משמעותית יותר, ניתן לבצע את העיצוב והרמת השד באמצעות צלקת הקפית סביב העטרה של הפטמה ובחלק מהמקרים בתוספת צלקת אנכית מגבולה התחתון של העטרה ועד לקפל התת שדי.

הרמה והגדלת חזה

כאשר השד התרוקן ועיצובו באמצעות הרמה בלבד לא יספיק, ניתן לשקול לבצע גם הגדלה של השדיים באמצעות משתלי סיליקון המוחדרים במהלך ניתוח הרמת השדיים. טכניקת הניתוח נבחרת בהתאם למבנה השד, דרגת צניחת השד ושאיפת המטופלת.

איך להתכונן לניתוח הרמת חזה?

ככלל, כל ניתוח מצריך מהמטופל לערוך בדיקות דם מתאימות, וכן נדרשות לעיתים בדיקות נוספות כדוגמת צילום חזה, אק"ג ועוד – בהתאם לגילו ולמצבו הרפואי של המטופל. נשים מעל גיל 40 ונשים בעלות גורמי סיכון למחלות שד- יונחו לבצע גם בדיקת ממוגרפיה.

על מנת לצמצם את הסיכון ולהגביר את הבטיחות, ישנם מצבים בהם נדרש המטופל לבצע בדיקת טרום הרדמה הנערכת על-ידי הרופא המרדים בבית החולים בו יתבצע הניתוח. האישה תונחה מראש לרכישת חזיה אלסטית תומכת לתקופת ההחלמה.

כיצד הניתוח מתבצע בפועל?

ניתוח להרמת שדיים מתבצע בהרדמה מלאה, ואורך בין שעה לשעתיים וחצי- בהתאם לטכניקה הניתוחית הנבחרת ולמורכבות הניתוח. במהלך הניתוח יסיר הרופא עודפי עור ויעצב את השד ליצירת שד מורם כאשר הפטמה ממוקמת במרכזו ובחלקו הבולט ביותר קדימה. במידה ומשולבת גם הגדלת שדיים, יחדיר המנתח את המשתלים בכיס מתחת לרקמת השד או עמוק יותר מתחת לשריר קיר החזה, בהתאם למבנה השד ורקמת החזה. לאחר עיצוב השד מתבצעת תפירה בתפרים פנימיים הנמסים מעצמם כך שאין צורך בהוצאת תפרים והצלקות מחלימות בדרך הטובה והסמויה ביותר.

מה קורה לאחר הניתוח?

כדי לוודא התעוררות איטית ובטוחה שוהה המטופלת כשעה עד שעתיים במחלקת ההתאוששות ולאחר מכן מועברת להשגחה בבית החולים שנמשכת עד יממה. במידה ובאזור הניתוח הושארו נקזים הם יוסרו לאחר 24 שעות. תתכן תחושת כאב לאחר הניתוח ומרשם למשככי כאבים מתאימים יסופק על-ידי הרופא. המטופלות מונחות להשתמש בחזיה תומכת למשך כחודש בכדי לסייע בהחלמת השדיים בצורה המיטבית.

התאוששות והחלמה מניתוח הרמת שדיים

ניתן לחזור לפעילות מלאה בתוך מספר ימים לאחר הניתוח, אך יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת וכן מהרמת משאות כבדים למשך כחודש. יש להימנע לחלוטין מגירוי או שפשוף של אזור הניתוח למשך שלושה שבועות לפחות. שבוע לאחר הניתוח תתקיים פגישת ביקורת בקליניקה של הרופא. אם התגלו אצל המטופלת עוד לפני הביקורת סימנים מדאיגים – כמו הפרשה, דימום, נפיחות, א-סימטריה בולטת בין השדיים, חום מעל 38 מעלות, כאב עז, תחושה כללית רעה או כל סימן פתאומי ודרמטי אחר – יש לדווח עליהם באופן מיידי ובכל עת לד"ר מייליק.

איך ניתן להגדיל את בטיחות ההליך?

בפגישת הייעוץ, לאחר התאמת סוג הניתוח, יפרט הרופא המנתח את מהלך הניתוח, ההחלמה, התוצאה הצפויה וכן את הסיכונים והסיבוכים האפשריים של הניתוח. סיכונים אלו נדירים בד"כ ועלולים לכלול: זיהום, דימום, קושי בריפוי פצעי הניתוח, צלקות לא אופטימליות, הצטברות נוזלים, שינויים בתחושה בשד או בפטמה, נמק בפטמה או בעטרת הפטמה, פגיעה ביכולת הנקה וצורך בניתוח חוזר עקב תוצאה לא סימטרית.

כדי להפחית את הסיכונים ככל הניתן, חשוב לספק למנתח הפלסטי את מקסימום האינפורמציה הרפואית על המטופלת – כך שהוא יידע לתת תשומת לב נכונה ונאותה לכל סיבוך אפשרי, על פי נתוניה הרפואיים.
יש לציין שעישון סיגריות מגדיל את הסיכון לסיבוכי ההרדמה והניתוח, ונהוג לבקש הפסקת עישון מלאה של כ-3 שבועות עד חודש לפחות לפני ואחרי כל ניתוח אסתטי.

כל מטופלת תקבל את הטלפון הנייד האישי של ד"ר מייליק, והיא מוזמנת לפנות אליו בכל שעה משעות היממה, עם כל סימן רפואי שמדאיג אותה ומטריד אותה – הכל, כדי להגדיל את בטיחות ההליך, סיכויי ההצלחה שלו ושביעות הרצון של המטופלים – עד למקסימום.