החלמה מניתוח הקטנת חזה

ניתוח להקטנת שדיים, הינו הליך המשמש להסרת עודפי שומן, רקמות ועור מהשדיים. אם יש לך שדיים גדולים באופן לא פרופורציונלי הגורמים לכאבי צוואר וכאבי גב, כדאי לשקול ניתוח להקטנת חזה על מנת להקל על אי הנוחות, לשפר את הדימוי העצמי ולהעניק לעצמך את היכולת להשתתף בפעילויות גופניות. לפני הניתוח יש להתייעץ עם מנתח פלסטי מוסמך, לעבור על ההיסטוריה הרפואית שלך, לתאם ציפיות ולהבין את הליך הניתוח, הסיכונים והסיבוכים אפשריים. חשוב לספק למנתח הפלסטי את מקסימום האינפורמציה הרפואית על מנת להפחית את רמת הסיכונים ככל הניתן.

מהלך ניתוח להקטנת חזה

הטכניקה המשמשת להפחתת גודל השדיים יכולה להשתנות, וההליך בדרך כלל מתבצע באמצעות חתכים ושאיבת שומן להסרת עודפי השומן בשדיים כשהתוצאה הסופית היא קבלת מראה יציב, מורם ומוצק ומיקום הפטמה והעטרה במקומן החדש. הצלקת תהיה סביב הפטמה והעטרה, וצלקת אנכית מהעטרה ועד לקפל התת שדי. לעתים יש צורך להוסיף צלקת קצרה אופקית החבויה בתוך הקפל התת שדי, ובמקרים מסוימים ניתן להסתפק בצלקת הממוקמת סביב העטרה בלבד. ניתוח להקטנת חזה מתבצע בהרדמה כללית ואורך בין שעתיים לשלוש שעות. בתום ההליך נחבשים השדיים בפלסטרים מיוחדים האוטמים את הפצע הניתוחי, מסייעים לתוצאות טובות של מראה הצלקת ומתקלפים מעצמם לאחר שבועיים-שלושה. בנוסף, תופר המנתח הפלסטי את הפצעים הניתוחיים תפרים סמויים הנספגים מעצמם ולכן אין צורך בהסרתם. (לעתים, יש צורך בהשארת נקזים שיפנו הפרשת דם ונוזלים מאזור הניתוח). בתום הניתוח, המטופלת תלבש את החזייה האלסטית התומכת והמיוחדת, אותה רכשה מראש (הוראות מדויקות לקנייתה יתקבלו בפגישה המקדימה לניתוח).

התאוששות החלמה:

לאחר יקיצה בטוחה מההרדמה, המטופלת תישאר במעקב כשעה עד שעתיים במחלקת ההתאוששות, ולאחר מכן תועבר להשגחה בבית החולים עד 24 שעות. בבית – מומלץ  ללבוש חולצות טריקו נוחות ולדאוג שיהיו בהישג יד משחות מיוחדות המומלצות על ידי המנתח ומשככי כאבים בעת הצורך. ניתן להתקלח עם מים פושרים כיממה לאחר הניתוח. בשבוע הראשון שלאחר הניתוח, השדיים יהיו רכים, רגישים ונפוחים, לכן חשוב ללבוש את החזיה האלסטית התומכת. יתכן ותרד התחושה בפטמות. עם הזמן, השדיים יתרככו ויפתחו צורה טובה יותר. לאחר כחודשיים יהיה אפשר ללבוש חזייה רגילה נטולת ברזלים למעט סטרפלס. ניתן לחזור לפעילות גופנית מתונה כשבוע לאחר הניתוח, אך יש להגביל את פעילות גופנית מאומצת למשך שבועיים עד ארבעה שבועות ולהימנע מחשיפת השדיים לשמש, על מנת לאפשר לשדיים להירפא בהדרגה. יש לבצע מעקב אצל המנתח על מנת להסיר תפרים (מוסרים תוך 5 עד 10 ימים) ובנוסף לבדוק את התאוששותך. הצלקות יעברו תהליך החלמה איטי ו"ידעכו" עם הזמן. יהיה ניתן לראות תוצאות די טובות כעבור שלושה חודשים. הצלקות ייעלמו או יטושטשו (יתבהרו) במהלך השנתיים מתום הניתוח ויש להיאזר בסבלנות. במקרים נדירים שבהם הצלקות לא התבהרו, ניתן לבצע ניתוח לתיקון הצלקות. התוצאה הסופית היא בדרך כלל קבועה – אם כי צורת השד וגודלם יכולים להשתנות בשל גורמים כגון הזדקנות, עליה במשקל או ירידה במשקל. לאחר החלמה מלאה, תגלי שניתוח הקטנת חזה שינה את התחושות הלא נעימות שהיו לך בשדיים ותוכלי להנות מתחושת נוחות, קלילות ובטחון. יש לך עוד שאלות? צרי איתי קשר עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ לתיאום תור ו/או פגישת ייעוץ עם ד"ר מייליק 052-789-8885