דף הבית » ניתוחים » ניתוח הרמת גבות

ניתוח הרמת גבות

הרמת גבות מיועדת לגברים ונשים המעוניינים לצמצם את השפעת הגיל על המראה החיצוני, ולהרים את הגבות שצנחו עם השנים. באמצעות ניתוח זה ניתן להשיב לפנים מראה צעיר ורענן.

למי ניתוח הרמת גבות מתאים?

אין הגבלת גיל לביצוע ניתוח להרמת גבות, וההחלטה מתקבלת בהתאם למצבו הכללי והרפואי של המטופל.

אילו סוגי ניתוחים קיימים?

ניתן לבצע הרמת גבות באמצעות חתך, או בשיטה אנדוסקופית, כלומר דרך מספר חתכים קטנים בעור הקרקפת. קיבוע הגבות במקומן החדש נעשה באמצעות תפרים או באמצעות אנדוטיין- לוחית קטנה מחומר הנספג עם הזמן שמקבעת את הגבה במקומה החדש.

לפני קבלת החלטה על ביצוע ניתוח, חשוב להתייעץ עם כירורג פלסטי מומחה, החבר באיגוד הארצי לכירורגיה פלסטית.

איך להתכונן לניתוח?

ככלל, כל ניתוח מצריך מהמטופל לערוך בדיקות דם מתאימות, וכן נדרשות לעיתים בדיקות נוספות כדוגמת צילום חזה וא.ק.ג. – בהתאם לגילו ולמצבו הרפואי של המטופל. על מנת לצמצם את הסיכון ולהגביר את הבטיחות, ישנם מצבים בהם נדרש המטופל לבצע בדיקת טרום הרדמה הנערכת על-ידי הרופא המרדים בבית החולים בו יתבצע הניתוח. כמו כן, ישנם ניתוחים בהם ימליץ המנתח על רכישה מראש של חבישות או פרטי לבוש ספציפיים המתאימים לתקופת ההחלמה.

כיצד ניתוח הרמת הגבות מתבצע בפועל?

הרמת גבות אורכת כרבע שעה עבור כל גבה, ומבוצעת בהרדמה מקומית או מלאה.

בניתוח המבוצע באמצעות חתך, יבוצע חתך קטן מעל קו השיער, שיתחיל מאחורי האוזן וימשיך לכיוון חלק הראש העליון. דרך החתך ייצב המנתח את הרקמות ויסיר עודפי עור. הגבות יורמו וייוצבו בהתאם למבנה הפנים. בסיום הפעולה יתפר החתך על ידי תפרים זעירים.

בשיטה האנדוסקופית. יוחדר האנדוסקופ שבקצהו מצלמה דרך מספר חתכים קטנים בעור מאחורי קו השיער. באמצעות אנדוסקופ נוסף, יכול המנתח להרים ולהזיז את הרקמות והשרירים בהתאם לצורך. משנקבעה מידת ההרמה הרצויה בהתאם למבנה הפנים, יקובע אזור הגבות.  בשיטה זו לא ניתן להסיר עודפי עור, ולכן סך אפקט המתיחה בפנים קטן יותר.

בשיטת האנדוטיין, לאחר הפרדה והרמה של עור המצח והגבות מוחדרת לוחית האנדוטיין ומקובעת לעצם הגולגולת ועור המצח המורם מקובע אליה. לוחית זו תיספג תוך כחצי שנה ועד אז, הצלקת הפנימית תקבע את רקמת המצח והגבות במקומן המורם. הרמת גבות בשיטה זו תקפה ל-5 שנים לערך.

מה קורה לאחר הניתוח?

כדי לוודא התעוררות איטית ובטוחה שוהה המטופל כשעה עד שעתיים במחלקת ההתאוששות. לאחר ביצוע ניתוח זה, ניתן להשתחרר הביתה לאחר סיום ההתאוששות.

ביממה הראשונה לאחר הניתוח יש לבצע קומפרסים קרים (רטיות קרות) על העיניים. יום לאחר הניתוח ניתן לשטוף פנים. ביומיים לאחר הניתוח, העיניים עלולות להתנפח, ושטפי דם עלולים להופיע. תיתכן נפיחות גם באזור הלחיים והמצח.

אם הופיעה צריבה בעיניים, ניתן להשתמש בטיפות של דמעות מלאכותיות.

איך ניתן להגדיל את בטיחות ההליך?

בפגישת הייעוץ, לאחר התאמת סוג הניתוח, יפרט הרופא המנתח את מהלך הניתוח, ההחלמה, התוצאה הצפויה וכן את הסיכונים והסיבוכים האפשריים של הניתוח.

סיכונים אלו עלולים לכלול: דימום, זיהום, הצטלקויות, ירידה בתחושתיות באזור החתך, יובש או גירוי בעיניים, פגיעה בעפעפיים עד כדי צניחת העפעף שתצריך ניתוח נוסף, ופיגמנטציה בעור.

כדי להפחית את הסיכונים ככל הניתן, חשוב לספק למנתח הפלסטי את מקסימום האינפורמציה הרפואית על המטופל – כך שהוא יידע לתת תשומת לב נכונה ונאותה לכל סיבוך אפשרי, על פי נתוניו הרפואיים.

יש לציין שעישון סיגריות מגדיל את הסיכון לסיבוכי ההרדמה והניתוח, ונהוג לבקש הפסקת עישון מלאה של כ-3 שבועות לפחות לפני ואחרי כל ניתוח אסתטי.

כל מטופלת תקבל את הטלפון הנייד האישי של ד"ר מייליק, והיא מוזמנת לפנות אליו 24/7, בכל שעה משעות היממה, עם כל סימן רפואי שמדאיג אותה ומטריד אותה – הכל, כדי להגדיל את בטיחות ההליך, סיכויי ההצלחה שלו ושביעות הרצון של המטופלים – עד למקסימום.