דף הבית » ניתוחים » עיצוב , הגדלה והרמת ישבן

עיצוב , הגדלה והרמת ישבן

בעידן הטוורקינג, הסלפי'ז והאינסטגרם, נשים רבות וגם לא מעט גברים חולמים על ישבן מוצק, חטוב ופוטוגני. כמובן שאת המטרה הזאת ניתן להשיג באמצעות פעילות גופנית, תזונה נכונה והימנעות מישיבה ממושכת – אך רבים שמנסים לעשות זאת מגלים שמדובר במשימה לא כל כך פשוטה. נזכיר למיואשים שגם הגנטיקה משחקת כאן תפקיד מרכזי – ולכן גם לא מעט אנשים שמקפידים על אורח חיים פעיל ובריא לא בטוח שישיגו את מראה הישבן שחלמו עליו.

בדיוק בשביל אותם האנשים, עולם הטיפולים הפלסטיים והאסתטיים מציע היום מגוון רחב של שיטות לעיצוב, פיסול והרמה של הישבן. כיום ישנן מגוון שיטות לשיפור מראה הישבן, אשר כוללות הזרקות, הסרת עודפי עור ואפילו שתלים לעיצוב מחדש של האזור.

לפני שנכנסים לטיפול כזה, מן הסתם עולות לא מעט שאלות, תהיות וגם חששות. אנחנו ננסה להשיב על כל אלו במדריך שהכנו בשבילכן ובשבילכם כדי להבטיח שתגיעו רגועים, בטוחים ומוכנים יותר לחדר הטיפולים.

למי ניתוח הרמת ישבן מתאים?

הרמת ישבן מתאימה לנשים ולגברים שנואשו מעיצוב מבנה הישבן באמצעות פעילות גופנית מחטבת, ומעוניינים להשיג מראה ישבן מושלם באמצעים אחרים.
אין הגבלת גיל לביצוע ניתוח להרמת ישבן, וההחלטה מתקבלת בהתאם למצב הכללי והרפואי של המטופל.

סוגי ניתוחים לעיצוב הישבן

הזרקת שומן בישבן

עיצוב הישבן ניתן לביצוע בכמה דרכים. אחת הדרכים העיקריות היא השתלת שומן. בשיטה זו מתבצעת שאיבה של שומן מאזורים בגוף המטופל שבהם הוא מצוי בשפע: שאיבה מאזור הבטן, הירכיים, הגב, או המותניים, בהתאם למבנה גופו של המטופל (ניתן כך בדרך אגב לעצב איזורים נוספים ע"י שאיבת השומן). שומן זה עובר תהליך קצר של הכשרה והוא מוזרק לאזור הישבן שאותו מעוניינים לעצב או למלא.

שתלים בישבן או הזרקת שומן?

שיטה טבעית יותר להגדלת ישבן בהשוואה לשיטות אחרות, בהן נעשה שימוש בשתלים לישבן. יתרון השיטה בכך שהשתל נקלח מגופו של המטופל עצמו, ולכן אין סכנה לדחיה של השתל. יתרון נוסף בהרמת ישבן באמצעות שאיבת שומן טמון בעצם השאיבה מהאזור התורם, שעשויה אף היא לשפר את מראה הגוף. יחד עם זאת, אצל חלק מהמטופלים אין עודפי שומן להשתלה, ולכן ניתוח זה אינו אפשרי עבורם.

חשוב לדעת שלא כל השומן המוזרק לעכוז ישאר שם. חלקו נספג ונעלם במהלך השבועות הראשונים שלאחר הניתוח אולם השומן שאינו נספג נקלט במקומו החדש כרקמת שומן רגילה התורמת למראה המורם של הישבן המעוצב.

הסרת עודפי עור מהישבן

שיטה אחרת לעיצוב הישבן מתבצעת ע"י הסרת עודפי עור בחלקו העליון של הישבן הגורמת למראה ישבן מורם. בשיטה זו ניתן לשלב גם הגדלה של הישבן, בין באמצעות השתלת שומן כפי שתואר קודם או באמצעות העברה של השומן העודף מאזור הגב התחתון והמותניים לאזורי העכוז.

בהתאם למצבו של כל מטופל, ניתן לבחור באחת מהשיטות.

 איך להתכונן לניתוח עיצוב והגדלת ישבן?

לפני הניתוח, נדרש מהמטופל לערוך בדיקות דם מתאימות, וכן , בהתאם לגילו ולמצבו הרפואי של המטופל – בדיקות נוספות כדוגמת צילום חזה וא.ק.ג.

לפני הניתוח , יונחה המטופל לרכוש בגד אלסטי מיוחד המתאים לתקופת ההחלמה.

כיצד הניתוח מתבצע בפועל?

ניתוח לעיצוב הישבן אורך כשעתיים, ומבוצע תחת הרדמה כללית.

לצורך השאיבה תוחדר תחילה צינורית דקה וחלולה לרקמת השומן באזור התורם, שמטרתה לשחרר ולנתק את השומן העודף. לאחר מכן, השומן ישאב החוצה באמצעות צינורית שאיבה. החדרת הצינורית ופעולת השאיבה יבוצעו במספר נקודות באזור.

לאחר מכן, יוחדרו תאי השומן דרך חתכים עדינים לרקמת הישבן, ומבנה הישבן יעוצב. השימוש במספר חתכים עדינים מאפשר חלוקה שווה של תאי השומן ברקמת הישבן, לקבלת תוצאה חלקה ומעוצבת.

מה קורה לאחר הניתוח? התאוששות מניתוח עיצוב ישבן

כדי לוודא התעוררות איטית ובטוחה שוהה המטופל כשעה עד שעתיים במחלקת ההתאוששות ולאחר מכן מועבר להשגחה בבית החולים (שיכולה לנוע בין שעות בודדות ליממה, לכל היותר).
זמן קצר לאחר הניתוח, ניתן לשבת על הישבן. יש צורך בחבישה אלסטית במשך כשבועיים לאחר הניתוח. ניתן לחזור לעבודה תוך כ- 3-5 ימים לאחר הניתוח, ולפעילות גופנית מתונה כשבועיים לאחר הניתוח.

סיכונים וסיבוכים בניתוח עיצוב ישבן

בפגישת הייעוץ, לאחר התאמת סוג הניתוח והמשתלים, אפרט הרופא המנתח את מהלך הניתוח, ההחלמה, התוצאה הצפויה וכן את הסיכונים והסיבוכים האפשריים של הניתוח.

הסיכון העיקרי בניתוח להרמת ישבן הוא ספיגה חלקית של השומן שהושתל כ- 6-8 שבועות לאחר הניתוח. תופעה זו מתרחשת בחלק מהמנותחים, ולא ניתן לצפות אותה מראש. במקרים אלו , במידה ולמטופל יש עודפי שומן מתאימים, ניתן לבצע השתלה חוזרת בתוך מספר חודשים.

סיכונים נוספים כוללים מראה לא אסתטי או א-סימטרי של הישבן, שעשוי להצריך תיקון קל, דימום, זיהום, והצטלקות.