דף הבית » מאמרים ומחקרים בתחום הכירורגיה הפלסטית » בלי בושה- עיצוב מפשעה לאחר ירידה במשקל

בלי בושה- עיצוב מפשעה לאחר ירידה במשקל

שינויים משמעותיים במשקל משפיעים על כל האזורים בגוף, ביניהם אזור המפשעה. בזמן העליה במשקל, שומן מצטבר באזור זה, לעיתים באופן לא סימטרי ו/או צניחה של הרקמות (ptosis), ולרוב אינו חולף לאחר ירידה במשקל.
התלונות העיקריות, אומנם רוב האנשים שומרים אותן לעצמם, הן "פין קבור/חבוי" בגברים והגדלה של השפתיים הגדולות ו-mons pubis (שכבת השומן מתחת לשערות הערווה) בנשים. הבעיות הנובעות מכך, מלבד ההיבט האסתטי, הן בתפקוד המיני, היגיינה ונוחות.

הניתוח

מהלך הניתוח משתנה בהתאם לכמות העור והשומן העודפים, המבנה האנטומי האישי של כל חולה והאם קיימת דלקת מקומית. כמו בכל ניתוח, יתכנו סיבוכים שונים, אך בידי מנתח מיומן האחוזים נמוכים. בצקת באזור הניתוח עלולה להימשך מס' שבועות עד חודשים, אצל גברים יש להימנע מהסרה רבה מדי של עור כדי לא להפריע לתהליך הזיקפה (לכן כבר במהלך הניתוח יוצרים זיקפה כימית ומוודאים שלא תיווצר בעיה עתידית בתפקוד) וליצור תפרים עמידים לאורך זמן. בנשים הסיבוכים מעטים יותר, ויש בעיקר להיזהר שלא להסיר רקמה רבה מדי שעלולה לפגוע בניקוז הלימפתי באזור.

לסיכום,

מדובר בניתוחים מאתגרים, אך מוצלחים מאד, המובילים לשיפור עצום בדימוי העצמי ואיכות החיים, ללא גירויים וחוסר נוחות, וחזרה לתפקוד מיני מלא. ולכן, לא צריך להתבייש יותר ופשוט להתייעץ  עם המנתח הפלסטי שלך לגבי אופציות טיפוליות.

רפרנס:
Alter, Gary J. M.D.; Pubic Contouring after Massive Weight Loss in Men and Women: Correction of Hidden Penis, Mons Ptosis, and Labia Majora Enlargement. Plastic and Reconstructive Surgery, Issue: Volume 130(4), October 2012, p 936–947.

ד”ר מייליק הוא רופא בכיר, מומחה בכירורגיה פלסטית, חבר בהסתדרות הרפואית בישראל (הר”י) ובאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. מנהל את “השירות לכירורגיה פלסטית ועיצוב הגוף לאחר ירידת משקל” שבמרכז הרפואי “סוראסקי” בתל אביב (בי”ח איכילוב), ומנתח גם באופן פרטי בבתי החולים של “אסותא”, “מרכז רפואי רמת אביב” ו”הרצליה מדיקל סנטר”.

יש לך עוד שאלות? צרי איתי קשר עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ