דף הבית » ניתוחים » הזרקת שומן ומילוי קמטים

הזרקת שומן ומילוי קמטים

כולנו רוצים להיראות צעירים יותר, ועל הדרך גם להרגיש צעירים יותר. הזרקות שומן עושות בדיוק את זה. בין אם מדובר בלחיים שקועות, קמטי הבעה או קמטי חיוך, קמטים במצח, שפתיים שאיבדו מנפחן עם השנים ועוד אזורים נוספים בגוף שאיבדו מגמישותם במהלך השנים, הזרקות שומן עשויות להיות פתרון מנצח, בעזרתן העור נראה צעיר וחיוני יותר.

מדוע טיפולי הזרקות שומן טובים יותר משאר האופציות שישנן?

שלא כמו הזרקות של חומרים זרים לגוף, בעת הזרקת חומצת שומן, מדובר בחומר טבעי לכל דבר, שהוא חלק מהגוף שלכם. כלומר, אתם נמנעים מתופעות הלוואי המוכרות בטיפולים דומים המתבססים על חומרים שאינם טבעיים. כמו כן, על מנת לספק את השומן לצורך הטיפול, לוקחים שומן מאזור אחר בגוף או כפי שרופאים מכנים זאת, "קוצרים", כלומר באותה הזדמנות אפשר גם לעצב את האזור ממנו נלקח השומן.

יש לציין כי חלק מן השומן נספג בגוף ומתמוסס, לצד החלק אשר נשאר במקום ההזרקה. לרוב שיעור השומן הנקלט נע בין 30 ל-70 אחוזים. אי לכך, מומלץ לתכנן סדרת טיפולים אשר נפרשת על פני חודש עד שלושה חודשים, ובסיומה תקבלו את האפקט המבוקש. כיום רופאים אשר מעוניינים לשפר את אחוזי ההצלה של הטיפול, מחפשים פתרונות לסוגייה זו באמצעות שימוש בתאי גזע.

למי מיועד ניתוח הזרקת שומן?

אנשים בכל טווח הגילאים יכולים ליהנות מהיתרונות של הטיפול. כל מקרה נקבע לגופו, על פי מצבו של המטופל. על כל פנים, ייעוץ עם כירורג פלסטי מנוסה ובעל השכלה בתחום ספציפי זה היא קריטית, יתרה מכך חשוב להקפיד כי מדובר בחבר באיגוד הארצי לכירורגיה פלסטית.

אז מה קורה בפועל בחדר הניתוח?

הניתוח נחשב לניתוח קצר יחסית, ואורך בין 30 ל-60 דקות בלבד. כמו כן, אין צורך בהרדמה כללית, ומסתפקים בהרדמה מקומית. ראשית, הן האזור ממנו נלקחת רקמת השומן והן האזור המיועד לקבלת הרקמה עוברים הליך חיטוי והרדמה. במהלך ההליך, נעשה שימוש בצינורית שאיבה המותאמת להליך זה. בזמן אמת השומן עובר התאמה, ולאחר מכן מגיע למקומו המיועד.

למה לצפות לאחר שההליך מסתיים?

יש לקחת בחשבון כי צפויה מעט נפיחות בימים שאחרי. חשוב לציין שמנותחים שילכו על הרדמה מקומית יכולים לחזור לשגרת יומם תוך זמן קצר, בעוד שמנותחים שילכו על אזורים גדולים יותר בגופם יצטרכו לנוח בימים לאחר ההליך. שימו לב שעלולים להיתקל בשטפי דם תת עוריים, נפיחות או אדמומיות בשעות ובימים שאחרי, אך אין זו סיבה לדאגה. ניתן אף להתאפר לאחר ההליך, ובמידה ומעוניינים, אחת הדרכים להקל על תופעות הללו היא רטיות צוננות.

כיצד ניתן להגביר את רמת הבטיחות?

יש לשים לב לסיכונים האפשריים, אשר מפורטים בעת פגישת ייעוץ, ולקחת אותם בחשבון: חוסר שביעות רצון מן התוצאה, אסימטריה, נפיחות, הן באזור התורם והן באזור המקבל, ואף זיהום מקומי המצריך שימוש באנטיביוטיקה. 

כמו כן, על המטופל לספק את מלוא האינפורמציה באשר למצבו הבריאותי: החל ממחלות רקע כמו לחץ דם גבוה, דרך שימוש בתרופות, ואף לציין האם הוא מעשן, שכן עישון מעלה באופן משמעותי את הסיכונים לסיבוכים. בכל אופן, הימנעות מעישון במשך 21 יום לפני ההליך, וכן 21 יום לאחריו, יכולים לסייע רבות.

המטופל מקבל את כל האינפורמציה עלי טרם הניתוח, וגם את מספר הטלפון האישי שלי על מנת ליצור קשר במידת הצורך, בזמינות של 24/7, בעת הופעת סימנים רפואיים שיש לתת עליהם את הדעת. זאת על מנת שהתהליך יושלם על הצד הטוב ביותר.