דף הבית » ניתוחים » הזרקת שומן ומילוי קמטים

הזרקת שומן ומילוי קמטים

 מהו ניתוח הזרקות שומן?

באמצעות הזרקות שומן ניתן למלא ולהצעיר אזורים שאיבדו מנפחם כגון לחיים שקועות, מילוי קמטי הבעה וחיוך בפנים, מילוי קמטים במצח, מילוי שפתיים, וכל אזור אחר בגוף הדורש מילוי. הטיפול מביא למראה צעיר ורענן יותר ותורם לשיפור באיכות העור וחיוניות הרקמה באזורים המטופלים.

מהם היתרונות בטיפולי הזרקות שומן למילוי קמטים?

אחד היתרונות של השיטה הוא בכך שהחומר המוזרק הוא טבעי לחלוטין ומקורו באותו מטופל כך שנמנעים כל אותם הסיבוכים ותופעות הלוואי הכרוכים בהזרקת חומרי מילוי סינתטיים כאלו או אחרים הנפוצים כל כך כעת. יתרון נוסף של הטיפול הוא בכך שאת השומן המשמש להזרקה שואבים ("קוצרים" בשפת הרפואה) מאזורי גוף אחרים בגוף המטופל ובכך ניתן לעצב במידה מסוימת אזורי גוף נוספים.

חלק מהשומן המוזרק לאזורים השונים נקלט במקומו החדש וחלקו נספג ומתמוסס. לא ניתן לחזות מראש כמה מהשומן ישרוד את המעבר ואחוזי הקליטה נעים בין 70% ל- 30% כך שניתן לתכנן הזרקות נוספות בהפרש של כחודש עד שלושה חודשים, עד להגעה לאפקט המלא הרצוי.

המחקר הרפואי תר כיום אחר דרכים להעשרת רקמת השומן המוזרקת בתאי גזע הנמצאים ברקמות הגוף באופן טבעי בכדי לשפר את הצלחת הטיפול ולהגדיל את יכולת ההישרדות של רקמת השומן המוזרקת.

למי ניתוח הזרקת שומן מתאים?

אין הגבלת גיל לביצוע הזרקות שומן, וההחלטה מתקבלת בהתאם למצבו הכללי והרפואי של המטופל.
לפני קבלת החלטה על ביצוע ניתוח כגון זה, חשוב להתייעץ עם כירורג פלסטי מומחה, החבר באיגוד הארצי לכירורגיה פלסטית והמנוסה בשיטה זו.

כיצד הניתוח מתבצע בפועל?

הטיפול אורך כחצי שעה עד שעה, ומבוצע בהרדמה מקומית.

האזור התורם והאזור המקבל יחוטאו. ולאחר ביצוע ההרדמה המקומית תבוצע שאיבת השומן באמצעות צינורית שאיבה מיוחדת. השומן שנשאב עובר טיפול, ומוזרק באופן מיוחד לאתר המקבל הדורש מילוי.

מה קורה לאחר הניתוח?

האזורים שהוזרקו עלולים להישאר מעט נפוחים למשך ימים ספורים לאחר הטיפול. אם הטיפול היה מקומי, ניתן לחזור לפעילות שגרתית מיד לאחריו. אם הזרקות השומן בוצעו באזורי גוף נרחבים יותר, מומלץ למעט בפעילות גופנית בימים שלאחריו.

לעיתים מופיעים שטפי דם תת עוריים, אודם קל, או נפיחות שיחלפו מעצמם בתוך שעות עד ימים בודדים. ניתן להיעזר ברטיות קרות ולהתאפר לאחר הזרקות שומן.

איך ניתן להגדיל את בטיחות ההליך?

בפגישת הייעוץ, אפרט את הסיכונים והסיבוכים האפשריים של הניתוח. סיכונים אלו עלולים לכלול: תוצאה אסתטית לא מספקת או לא סימטרית, נפיחות ושטפי דם באזורים התורמים ובאזורים המקבלים ובשכיחות מועטה ביותר זיהום מקומי שחולף בד"כ לאחר טיפול אנטיביוטי.

כדי להפחית את הסיכונים ככל הניתן, חשוב לספק למנתח הפלסטי את מקסימום האינפורמציה הרפואית על המטופל: מחלות רקע כדוגמת יתר לחץ דם או סכרת, תרופות ורגישות לתרופות, כך שהוא יידע לתת תשומת לב נכונה ונאותה ויוכל להימנע מכל סיבוך אפשרי.

לעישון השפעה שלילית משמעותית והוא מגביר את הסיכוי לסיבוכים. אני ממליץ להמנע מעישון באופן גורף לכ 3 שבועות לפני ואחרי הניתוח.

כל מטופל מצויד בכל דרכי ההתקשרות איתי, ומוזמן לפנות אליו בכל שעה משעות היממה, עם כל סימן רפואי שמדאיג ומטריד אותו בכדי להגדיל את בטיחות ההליך וסיכויי ההצלחה שלו.