דף הבית » ניתוחים » עיצוב איבר המין והקטנת שפתיים פנימיות

עיצוב איבר המין והקטנת שפתיים פנימיות

ניתוח להקטנת שפתיים פנימיות באבר המין הנשי מיועד לנשים המעוניינות לתקן ולשפר את מבנה השפתיים. חלק מהנשים סובלות ממבנה שפתיים פנימיות א-סימטרי, או ממבנה שפתיים ארוך או בולט. תופעות אלו עשויות להפריע לשפתיים הגדולות, ולגרום להן לבלוט החוצה.

למי ניתוח הקטנת שפתיים פנימיות מתאים?

שפתיים בולטות עלולות לפגוע במראה החיצוני של האישה, למנוע ממנה מלבישת ביגוד צמוד, ולהביא לדימוי עצמי נמוך. כמו כן, שפתיים מוארכות עלולות להתפס באבר המין הגברי בעת קיום יחסי מין, ללחוץ, ולגרום לכאב בעת המגע המיני.

ניתוח להקטנת השפתיים הפנימיות מהווה פיתרון קוסמטי ומעשי עבור נשים שסובלות מתופעות אלו, ותרום משמעותית לשיפור באיכות החיים ובדימוי העצמי. אין הגבלת גיל לביצוע ניתוח להקטנת השפתיים הפנימיות באבר המין, וההחלטה מתקבלת בהתאם למצבה הכללי והרפואי של המטופלת.

אילו סוגי ניתוחים קיימים?

ניתן לבצע ניתוח להקטנת השפתיים הפנימיות במספר דרכים, בהתאם למבנה האנטומי של אבר המין.

בעבר היה נהוג לכרות את החלקים הבולטים, אלא ששיטה זו הותירה צלקת חיצונית באבר המין. שיטה ניתוחית נוספת מבוצעת על ידי חתך בצורת V, לתוכו נאספים עודפי הרקמה מהשפתיים הבולטות. יתרונה של שיטה זו בכך שצלקת נסתרת, ואינה בולטת.

הניתוח מבוצע כך שעודפי השפתיים הפנימיות מוסרות, ללא פגיעה בשוליים החיצוניות, כך שגודל השפתיים קטן, אך צורתן החיצונית נשמרת.

לפני קבלת החלטה על ביצוע ניתוח, חשוב להתייעץ עם כירורג פלסטי מומחה, החבר באיגוד הארצי לכירורגיה פלסטית.

איך להתכונן לניתוח הקטנת שפתיים?

ככלל, כל ניתוח מצריך מהמטופלת לערוך בדיקות דם מתאימות, וכן נדרשות לעיתים בדיקות נוספות כדוגמת צילום חזה וא.ק.ג. – בהתאם לגילה ולמצבה הרפואי של המטופלת. על מנת לצמצם את הסיכון ולהגביר את הבטיחות, ישנם מצבים בהם נדרש המטופלת לבצע בדיקת טרום הרדמה הנערכת על-ידי הרופא המרדים בבית החולים בו יתבצע הניתוח. כמו כן, ישנם ניתוחים בהם ימליץ המנתח על רכישה מראש של חבישות או פרטי לבוש ספציפיים המתאימים לתקופת ההחלמה.

כיצד הניתוח מתבצע בפועל?

ניתוח להקטנת השפתיים הפנימיות אורך בין שעה לשעתיים, ומבוצע בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית. המטופלת שוכבת בתנוחה דומה לזו של בדיקה גינקולוגית.

בהתאם לשיטה שנבחרה לניתוח יוסרו עודפי העור והרקמה . לאחר הסרת עודפי הרקמה, נתפר החתך באמצעות תפרים עדינים פנימיים וחיצוניים, על מנת שהצלקת לא תבלוט.

מה קורה לאחר ניתוח הקטנת שפתיים פנימיות?

כדי לוודא התעוררות איטית ובטוחה שוהה המטופלת כשעה עד שעתיים במחלקת ההתאוששות. לאחר מספר שעות, ניתן להשתחרר הביתה. מומלץ לנוח בבית כשבוע לאחר הניתוח על מנת למנוע פתיחה של התפרים.

מתי ניתן לקיים יחסי מין לאחר ניתוח הקטנת שפתיים?

כחודש לאחר הניתוח, ניתן לקיים יחסי מין.

איך ניתן להגדיל את בטיחות הניתוח?

במהלך פגישת הייעוץ, אפרט  מהלך הניתוח, ההחלמה והתוצאה הצפויה. בנוסף,  נעבור יחד על הסיכונים והסיבוכים האפשריים של הניתוח. סיכונים אלו עלולים לכלול: דימום, זיהום, פגיעה עצבית (ירידה בתחושה או רגישות,לרוב זמנית), מראה לא אסתטי או א-סימטרי של השפתיים, הצטלקות, ושינויי פיגמנטציה.

על מנת להפחית את הסיכוניםלמינימום, נבצע סקירה של ההיסטוריה הרפואית שלך על מנת שנדע להגיב בהתאם לכל סיבוך במידה וייתרחש.  עישון סיגריות מגדיל את הסיכון לסיבוכי ההרדמה והניתוח, לכן אני ממלית על הפסקת בת 3 שבועות לפחות לפני ואחרי כל ניתוח אסתטי.

לפני הניתוח אמסור לך את מספר הנייד שלי בו תוכלי להשיג אותי 24/7 בכל שאלה שתרצי בנוגע לניתוח.