דף הבית » ניתוחים » מתיחת פלג גוף תחתון ועליון

מתיחת פלג גוף תחתון ועליון

מתיחת פלג גוף תחתון

מתיחת פלג הגוף התחתון מיועדת לגברים ונשים המעוניינים להיפטר מעור רפוי ושרירים מדולדלים, ולעצב את פלג גופם התחתון. זהו טיפול המשלב בדרך כלל מספר שיטות, ובכלל זה הסרת עודפי עור, שאיבת שומן והידוק שרירים רפויים באזורי כגוף כמו הבטן, הישבן והירכיים. זהו טיפול משלים לאנשים שהשילו משקל רב, ונותרו עם עודפי עור ושרירי רפויים בסיום תהליך ההרזיה.

טיפול זה אינו חלק מתהליך ההרזיה עצמו, אינו פותר בעיה של משקל עודף, ואינו מיועד לאנשים בעלי משקל עודף. אין הגבלת גיל לביצוע מתיחת גוף תחתון, וההחלטה מתקבלת בהתאם למצבו הכללי והרפואי של המטופל. השיקול היחיד הוא השגת יעד משקל הגוף הסופי.

מתיחת גוף עליון – עיצוב החזה והגב

מתיחת פלג גוף עליון (Upper Body Lift) מיועדת לגברים ונשים המעוניינים להיפטר מעור רפוי ושרירים מדולדלים, ולעצב את פלג גופם העליון. זהו טיפול המשלב בדרך כלל מספר שיטות, ובכלל זה הסרת עודפי עור ושאיבת שומן באזורי הזרועות והחזה, הבטן העליונה והגב.

לאחר ניתוח זה יש לתכנן חופשת מחלה של כעשרה ימים עד שבועיים.

 אילו סוגי ניתוחים קיימים?

מתיחת גוף תחתון היא טיפול מורכב שעשוי להתבצע במסגרת ניתוח אחד, או כסדרה של מספר ניתוחים. על מנת שהפעולה תצלח, יש לוודא כי המטופל נמצא במצב תזונתי טוב, וכי אינו סובל מחסרים תזונתיים כגון חוסר בברזל, חלבון, או ויטמינים אחרים, עקב הירידה המשמעותית במשקל. כמו כן, יש לברר כי המטופל אינו סובל ממחלות כרוניות שאינן מאוזנות כדוגמת סכרת או יתר לחץ דם.

 איך להתכונן לניתוח מתיחת גוף תחתון?

ככלל, כל ניתוח מצריך מהמטופל לערוך בדיקות דם מתאימות, וכן נדרשות לעיתים בדיקות נוספות כדוגמת צילום חזה וא.ק.ג. – בהתאם לגילו ולמצבו הרפואי של המטופל. על מנת לצמצם את הסיכון ולהגביר את הבטיחות, ישנם מצבים בהם נדרש המטופל לבצע בדיקת טרום הרדמה הנערכת על-ידי הרופא המרדים בבית החולים בו יתבצע הניתוח. כמו כן, ישנם ניתוחים בהם ימליץ המנתח על רכישה מראש של חבישות או פרטי לבוש ספציפיים המתאימים לתקופת ההחלמה.

כיצד הניתוח מתבצע בפועל?

מתיחת גוף תחתון עשויה לארוך מספר שעות בהתאם להיקף האזורים המטופלים, ותבוצע בהרדמה כללית. במהלך הניתוח יטופלו אזורי הגוף הדורשים התייחסות, בזה אחר זה כשבשלב הראשון מבוצעת שאיבת שומן ובהמשך יוסרו עודפי עור, בהתאם לסימונים שערך המנתח על גבי גופו של המטופל לפני תחילת הניתוח ובהתאם לצורך, הידוק  של שרירי דופן הבטן באזורי הירכיים והישבן, תתבצע מתיחה והרמה של העור כלפי מעלה, לעבר פלג גופו העליון של המטופל.

בשלב הסופי של הניתוח, יבוצע תפר עדין באזורי החתך, לרוב על ידי תפרים נספגים, שאינם דורשים הסרה לאחר מכן. לעיתים יש צורך בהשארת נקזים שיפנו עודפי נוזלים מאזור הניתוח. עם סיום הניתוח, יחבשו האזורים שטופלו בתחבושת אלסטית על מנת למנוע נפיחות, ולספק תמיכה במהלך תהליך ההחלמה.

מה קורה לאחר ניתוח מתיחת פלג גוף תחתון?

כדי לוודא התעוררות איטית ובטוחה שוהה המטופל כשעה במחלקת ההתאוששות ולאחר מכן מועבר להשגחה בחדרו. בהתאם לניתוח שבוצע ולמספר אזורי הגוף שטופלו, כך תשתנה תקופת ההחלמה. תהליך ההחלמה מתקצר ככל שמבוצעים פחות הליכים רפואיים בניתוח אחד. בימים הראשונים לאחר הניתוח צפויים כאבים מתונים ותחושת אי נוחות הניתנים להקלה באמצעות משככי כאבים כדוגמת אופטלגין או אדויל.

בניתוחים כאלו יש לצפות לתקופת החלמה של כשבועיים. בתקופה שלאחר הניתוח יש צורך לחבוש תחבושת אלסטית. יום או יומיים לאחר הניתוח  ניתן להתקלח. ניתן לחזור לשגרת החיים הרגילה כחודש לאחר הניתוח. יש להמנע מפעילות גופנית מאומצת במשך 4-6 שבועות לאחר הניתוח. הבצקת האופיינית באיזור הניתוח חולפת באופן הדרגתי ורובה נעלמת בשבועות הראשונים שלאחר הניתוח. הצלקות הולכות ומיטשטשות במהלך החודשים שלאחר הניתוח.

איך ניתן להגדיל את בטיחות ההליך?

בפגישת הייעוץ, לאחר התאמת סוג הניתוח,נעבור יחד על מהלך הניתוח, ההחלמה, התוצאה הצפויה וכן את הסיכונים והסיבוכים האפשריים של הניתוח. סיכונים אלו עלולים לכלול: דימום, הופעת קרישי דם, שטפי דם, זיהום, ירידה בתחושה באזורים שטופלו, וכן היפרדות העור באזור התפרים. סיבוכים אלו לא ניתנים לחיזוי מראש ותלויים בגורמים רבים כדוגמת יכולת ריפוי הפצעים של המטופל, נטייתו הטבעית לדימום או לקרישת דם וכדומה. ברוב המוחלט של המקרים הטיפול הוא במסגרת המעקב במרפאה.

חשוב לספק לי מבעוד מועד את הגליון הרפואי שלך ע"מ שנדע להערך נכון ולהגיב בהתאם במידה וסיבוכים יקרו. כמו כן יש להפסיק לעשן לפחות 3 שבועות לפני ואחרי הניתוח.

לפני הניתוח תקבל את המספר האישי שלי ותוכל להתייעץ עימי לגבי כל עניין הקשור לניתוח ולהחלמה ממנו.