דף הבית » ניתוחים » מתיחת פלג גוף תחתון ועליון

מתיחת פלג גוף תחתון ועליון

מתיחת פלג גוף תחתון

טיפול לעיצוב ומתיחת פלג הגוף התחתון מיועד לנשים ולגברים החפצים להיפטר מעור רפוי ומדולדל, שרירים רפויים, ולעצב מחדש את החלק התחתון של גופם. טיפול זה משלב לרוב מספר שיטות שונות כגון: שאיבת שומן, הסרת עודפי עור, והידוק השרירים הרפויים באזורים כגון הירכיים, הישבן והבטן. הטיפול מיועד עבור מי שהשילו משקל רב בסיום תהליך הרזיה, ובגופם נותרו עוד עודפי עור משמעותיים ושרירים רפויים. 

 

יש להדגיש כי טיפול זה אינו נחשב לחלק מתהליך ההרזיה עצמו, אינו מהווה פתרון לבעיות של משקל עודף או השמנת יתר, ולא מיועד לבעלי משקל עודף. במתיחת גוף תחתון אין מגבלת גיל, וההחלטה אם לבצע את הטיפול מתקבלת בהתאם למצבו הרפואי והכללי של המטופל. 

מתיחת גוף עליון – עיצוב החזה והגב

בעגה מקצועית, הטיפול למתיחת פלג גוף עליון נקרא Upper Body Lift  ומיועד לגברים ונשים כאחד, המעוניינים להיפטר ממראה שרירים מדולדל ועור עודף ורפוי, ולמעשה לעצב מחדש את חלקו העליון של גופם. טיפול זה לרוב משלב מספר שיטות: שאיבת שומן באזור הזרועות והחזה, הסרתם של עודפי עור והידוק שרירים באזור הבטן העליונה והגב.

 אילו סוגי ניתוחים קיימים?

מתיחת גוף תחתון נחשב לטיפול מורכב באופן יחסי, ויכול להתבצע כניתוח אחד, או  במספר ניתוחים עוקבים. על מנת להבטיח תוצאה אופטימלית, יש לוודא כי המועמד\ת לניתוח נמצא במצב של איזון תזונתי טוב, שרמות הברזל, וויטמינים, וחלבון בגופו נמצאות במצב תקין, ושאינו סובל מחוסרים משמעותיים עקב הירידה הדרסטית במשקל שקדמה לניתוח. בנוסף, יש לבדוק אם המטופל סובל ממחלות שונות כגון סכרת או הפרעות בלחץ הדם.

הכנה לניתוח

באופן כללי, לפני כל ניתוח שהוא מתבקש המטופל לערוך בדיקות דם בהנחיית הרופא. לעיתים מתעורר הצורך לערוך בדיקות נוספות כמו צילום חזה או בדיקת א.ק.ג. – בהתחשב במצבו הרפואי של המטופל ובהתאם לגילו. על מנת למזער את הסכנה לסיבוכים ולהגביר את בטיחותו של הניתוח, ישנם מצבים בהם יידרש המטופל לביצוע בדיקת טרום הרדמה מיוחדת. בדיקה זו מתקיימת בבית החולים בו עתיד להתבצע הניתוח, על-ידי רופא מרדים. בנוסף, ישנם ניתוחים בהם יומלץ למטופל להצטייד מראש בחבישה מיוחדת או בפרטי לבוש כגון: מחוכים רפואיים אשר מתאימים לתקופת זמן ההחלמה.

כיצד הניתוח מתבצע בפועל?

ניתוח מתיחת גוף תחתון נמשך כמספר שעות, ותלוי בכמות העור העודף ובהיקפם של האזורים המטופלים. הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה. במהלך הניתוח יטופלו בזה אחר זה האזורים בגוף אותם רוצים לתקן. תחילה תתבצע שאיבת שומן מקומית ולאחריה יוסרו עודפי העור באופן מדויק ונקודתי בהתאם לסימונים שסימן המנתח בגופו של המטופל טרם הניתוח. השלב הבא כולל את הידוק שרירי דפנות הבטן בחלקים הסמוכים לירכיים ולישבן, כאשר לאחריו תתבצע מתיחתו והרמתו של העור כלפי מעלה. בגמר הניתוח ייתפרו אזורי החתך, בדרך כלל בתפרים נספגים – אשר אינם דורשים קביעת תור למרפאה להסרת תפרים בתקופת ההתאוששות. לעיתים מתעורר הצורך בהשארת נקזים אשר ינקזו ויפנו את עודפי הנוזלים מן האזור המנותח. עם סיומו של הניתוח, ייחבש האזור המטופל בתחבושת אלסטית מיוחדת אשר תפקידה למנוע נפיחות ולתמוך בתהליך ההחלמה.

מה קורה לאחר ניתוח מתיחת פלג גוף תחתון?

על מנת לוודא התעוררות הדרגתית והתאוששות ראשונית בטוחה, ישהה המטופל בגמר הניתוח במחלקת ההתאוששות כשעה-שעתיים. לאחר מכן, יועבר המטופל להשגחה בחדרו. משך תקופת ההחלמה משתנה בהתאם לסוג הניתוח שבוצע ולאזורים שטופלו בגוף. תהליך ההחלמה צפוי להתקצר ככל שמתבצעים פחות הליכים רפואיים באותו הטיפול. בימים הראשונים שלאחר הניתוח, צפוי המטופל לחוש בכאבים מתונים ואי-נוחות באזור המנותח. כאבים אלו ניתנים להקלה בעזרת משככי כאבים "פשוטים" כדוגמת אופטלגין או אדוויל.

בניתוחים מסוג זה תקופת ההחלמה הממוצעת היא כשבועיים. בתקופה זו יש צורך לחבוש את התחבושת האלסטית. ורק לאחר 24-48 שעות מתום הניתוח ניתן להתקלח. בחלוף חודש ימים ניתן לשוב לשגרת חיים נורמטיבית. עם זאת, חשוב להימנע מפעילות גופנית מאומצת בחודשיים הראשונים שלאחר הניתוח. הבצקת שנוצרת באזור בו טיפל המנתח הינה אופיינית, וצפויה לפחות בהדרגה בימים שלאחר הניתוח עד להיעלמותה לקראת סוף תקופת ההחלמה. הצלקות שנותרו הולכות ומיטשטשות במרוצת החודשים שלאחר הניתוח.

איך ניתן להגדיל את בטיחות ההליך?

כבר בפגישת הייעוץ, נוכל להתאים עבורך את סוג הניתוח הנכון, לערוך תיאום ציפיות בנוגע לתוצאות הניתוח וכן לפרט את הסיכונים והסיבוכים שעלולים להתעורר, כמו בכל ניתוח. סיבוכים וסיכונים אלו כוללים: דימום, הופעתם של קרישי דם, הופעתם של שטפי דם, זיהום, ירידה בתחושה, והיפרדות העור באזור שנתפר. כמו בכל הליך רפואי, לא ניתן לחזות סיבוכים אלו מראש, כיוון שהם תלויים בגורמים כדוגמת יכולות הריפוי המולדות של המטופל, נטייה לדימום יתר או לקרישת דם. 

בשל כך, חשוב מאוד לספק לרופא המנתח מבעוד מועד את הגיליונות הרפואיים שלך, זאת על מנת שנדע להגיב ולהיערך נכונה במידה ויתעוררו סיבוכים. חשוב לדעת כי עישון מגדיל פי כמה וכמה את הסיכויים לסיכונים ולסיבוכי הרדמה, ולכן יש לחדול מעישון באופן מלא למשך שלושה שבועות לפני ואחרי ניתוח פלסטי. כל אחד ואחת ממטופליי מקבל את מספר הטלפון הנייד האישי שלי, אליו ניתן לפנות בכל שעה שהיא משעות היממה, עם הופעת כל סימן רפואי מדאיג – זאת בכדי להבטיח את בריאות המטופל, להגדיל את סיכויי ההצלחה של הניתוח ולהבטיח את שביעות הרצון של כל מטופל ומטופלת בקליניקה.