מתיחת פנים לגבר

עד לפני לא כל כך הרבה שנים היה קונצנזוס סטריאוטיפי סביב עולם הניתוחים הפלסטיים הגורס שמתיחת פנים מיועדת בעיקר לנשים.
אלא שבמרוצת השנים חלו שינויים מרחיקי לכת בתרבות המערבית, בכל הקשור למגדר. על כך מעידים לא במקרה גם הנתונים הסטטיסטיים של צרכני הכירורגיה הפלסטית, המוכיחים בצורה חד משמעית שענף הפלסטיקה מתפרנס בצורה משמעותית גם מגברים. כמו בשאר העולם, גם בישראל אנו עדים לשינוי זה, אשר במסגרתו יותר ויותר גברים מתגברים על המבוכה, ומרשים לעצמם ליהנות משפע האפשרויות הגלומות בעולם הכירורגיה הפלסטית, על מנת להגשים חלומות בהקשר למראה שלהם. אחד הניתוחים שהפכו פופולריים בקרב גברים, הוא ניתוח מתיחת הפנים.

למי זה מתאים?

ניתוחי מתיחת פנים מיועדים בדרך כלל לאנשים שעברו את גיל ארבעים. ככלל, כל אחד יכול לעבור ניתוח מתיחת פנים, ואין הגבלת גיל,  אך יש צורך לבחון כשירות והתאמה רפואית לניתוח. ניתוח מתיחת פנים כולל הרדמה מקומית או מלאה, על פי שיקול דעתו של הרופא המטפל, בהתאם לפרופיל הרפואי של המועמד לניתוח. על כן, התאמה לניתוח בהכרח צריכה להוות גם התאמה להרדמה. כל הפרמטרים הללו נבדקים בפגישת הייעוץ הראשונית, אליה יש להגיע עם כל המסמכים הרפואיים שהרופא ביקש מבעוד מועד. בנוסף, בעת פגישת הייעוץ, הרופא יבצע בדיקות גופניות נוספות, ועל פי שקלול מכלול הנתונים, הרופא יחליט על מידת ההתאמה לניתוח. בהתייחס לכך, יפרוש בפניכם רופא את הטכנולוגיות והטכניקות הקיימות לביצוע ניתוח מתיחת פנים.

מה בדיוק קורה שם?

למה בעצם אנחנו מגיעים למצב שצריך למתוח את הפנים? התשובה קלה: התבגרות. השנים עוברות ואיכות העור פוחתת. עם הזמן והחשיפה לנזקי אקלים וכי"ב. אנחנו מגיעים לגיל שבו העור נהיה דק יותר ורפוי. הסיבים מאבדים את מידת האלסטיות שהייתה בעור כאשר היה צעיר מאד ונוצר מראה נפול ועייף. כתוצאה מכל אלה עור הפנים משתנה ואתו משתנה כל מבנה הפנים, מתחילים להופיע בעור קמטים, כפלים, בחלק מהמקומות העור מאבד מהנפח שלו ובחלק מהמקומות קורה דווקא הדבר ההפוך: העור מתמלא שומן שלא משתלב בפנים בצורה מחמיאה כלל וכלל.

איך זה עובד?

רוב הגברים מופתעים בהתחלה למשמע מגוון הטכניקות הזמינות בניתוחי מתיחת פנים וצוואר, זאת לאור ידיעתם המועטה כל כך אודות התחום. ניתוח מתיחת פנים יכול להתבצע על ידי חיתוך קטן מאחורי האוזן שדרכו למעשה אוספים את העור, מותחים אותו ותופרים בעזרת תפרים מיוחדים שחלקם נעלמים ואת חלקם מוריד הרופא כעבור מספר ימים מהניתוח. ניתוח מתיחת פנים יכול לשלב גם אלמנטים נוספים כמו: מתיחת צוואר, הרמת עפעפיים, שאיבת או הזרקת שומן, הרמת גבות ועוד. בימינו תוצאות הניתוח אינן נראות על הפנים כפי שהיה מוכר מהדורות הקודמים של הכירורגיה הפלסטית. המראה לאחר הניתוח הוא חלק ואלגנטי וטבעי וכלל לא ניתן לנחש שהגבר שעומד מולך עבר ניתוח כלשהו. לכן גברים רבים בוחרים להוסיף אלמנטים נוספים כדי לייצר מראה פנים הוליסטי ומשודרג שעונה על הצורך הבסיסי של הצערת מראה הפנים באופן מלא.

מה הצעד הראשון?

לצורך בדיקת התאמה לניתוח מתיחת פנים, הנך מוזמן לתאם פגישת ייעוץ בקליניקה של ד"ר מייליק. במהלך פגישתכם תוכל להציף את חששותיך ולבטייך באופן אותנטי וענייני, ולקבל את מלוא האינפורמציה, על מנת לקבל החלטה נבונה ומושכלת לגבי ניתוח מתיחת פנים. ד"ר מייליק יילווה את התהליך מראשיתו, צעד אחר צעד, באופן נעים ומקצועי ביותר, עד לשביעות רצונך המלאה והגשמת חלומך.

ד”ר מייליק הוא רופא בכיר, מומחה בכירורגיה פלסטית, חבר בהסתדרות הרפואית בישראל (הר”י) ובאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. מנהל את “השירות לכירורגיה פלסטית ועיצוב הגוף לאחר ירידת משקל” שבמרכז הרפואי “סוראסקי” בתל אביב (בי”ח איכילוב), ומנתח גם באופן פרטי בבתי החולים של “אסותא”, “מרכז רפואי רמת אביב” ו”הרצליה מדיקל סנטר”.

יש לך עוד שאלות? צרי איתי קשר עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ

לתיאום תור ו/או פגישת ייעוץ עם ד"ר מייליק 052-789-8885