דף הבית » ניתוחים » MOMMY MAKEOVER – הניתוח שמחזיר לאחור את שעון הזמן

MOMMY MAKEOVER – הניתוח שמחזיר לאחור את שעון הזמן

מי מאיתנו לא הייתה רוצה שהגוף שלה יישאר צעיר ורענן לנצח? אך תמורות שונות שמתרחשות בחיינו לאורך השנים – בייחוד התבגרות הגוף, עלייה במשקל או ההריונות ולידות – משפיעות מאוד על מבנה הגוף, צורתו והחיוניות שלו.

עם השנים, העור מאבד את הגמישות שלו, השומן מצטבר באזורים שונים בגוף, בצורה שלפעמים מקשה להסירו רק באמצעות פעילות גופנית ושיפור התזונה וכן איברים שונים כמו החזה, הבטן, הירכיים והצוואר, חווים שינויים מרחיקי לכת שרבים מאמינים כי קשה מאוד להשיב לאחור.

המצב הזה נפוץ ביותר ומתרחש אצל כל אישה ברמה כזו או אחרת במהלך חייה. אבל זה לא אומר שיש להשלים איתו כגזרת גורל. בעולם הניתוחים הפלסטיים והאסתטיים קיים כיום מגוון רחב ביותר של כלים שעוזרים להשיב לאחור את שעון הזמן ולהקנות לנשים מראה צעיר, מרשים ואסתטי יותר – גם בגילאים מבוגרים וגם אחרי כמה לידות.

בשנים האחרונות, טיפול בשם Mommy Makeover צובר פופולריות רבה בארץ ובעולם הודות ליכולת שלו לטפל בבעיות רבות באסתטיקה של הגוף – במקביל ובמפגש אחד. הנה כל מה שחשוב לדעת על הטיפול הזה ועל מידת ההתאמה שלו אלייך

מהו ניתוח MOMMY MAKEOVER?

כפי ששמו מרמז, הטיפול הזה מיועד בעיקר לאימהות ולנשים שסיימו את פרק הלידות וההריונות בחייהן ומעוניינות לשפר את מראה הגוף ולטפל בנזקים שזימנה התקופה המרגשת הזאת לחייהן.

זהו טיפול ייחודי המשלב בין כמה טכניקות כירורגיות במטרה לשפר את המראה הכללי של הגוף. הטיפול הספציפי נתפר בהתאם לצרכים של האישה ולציפיות שלה מהתהליך והוא יכול לכלול בין היתר שינויים במראה החזה לרבות הגדלה, הקטנה, הרמה ומתיחה, טיפול בבטן שיכול לכלול מתיחה ושאיבת שומן וכן התמקדות באזורים נוספים שדורשים טיפול כמו הזרועות, הירכיים, הצוואר ועוד.

למתי מתאים הניתוח?

משמו של הטיפול ניתן להסיק שהוא מתאים כמובן לאימהות שרוצות לחזור למראה צעיר ובריא יותר, במטרה להתחיל פרק חדש בחייהן של אהבה עצמית ועלייה בביטחון העצמי. עם זאת, שם הטיפול עשוי להטעות. הוא לא נועד רק לאימהות, אלא לכל אישה שמעוניינת בשדרוג כללי של מראה הגוף שלה, בדגש על פלג הגוף העליון – תוך מפגש אחד ועם כמה שפחות עיכובים מיותרים.

אולם חשוב להבין כי הניתוח לא מתאים לכל אישה. במקרים של מחלות כרוניות כמו סוכרת או יתר לחץ דם, נמליץ לפצל את ההליך הכירורגי לכמה מפגשים כדי להפחית את הסיכון לנזקים וסיבוכים.

מהם שלבי הניתוח?

הטיפול כאמור יכול לשלב כמה ניתוחים שונים. כדי לסייע לך להבין יותר על מה שמצפה לך, נסקור כעת כמה מהטיפולים הנפוצים ביותר שעשויים להיכלל במסגרתו:

מתיחת בטן

ניתוח כזה נועד לחטב את הבטן, למתוח ולעצב אותה מחדש. במהלך הניתוח בדרך כלל מבצעים חתך בחלקה התחתון של הבטן – מתחת לקו התחתונים. לאחר מכן הרופא מפריד בין רקמות העור והשמן לבין השרירים על מנת לאפשר טיפול עמוק ואיכותי באזור הזה.

לאחר מכן מהדקים את השרירים באזור הבטן על מנת לייצר מראה חזק ומתוח. בסיום התהליך תופרים את העור באזור וחובשים את הבטן באמצעים ייחודיים ששומרים על צורתה החדשה ומבטיחים תוצאות איכותיות לאורך זמן. ישנם כמה סוגים שונים של ניתוחים למתיחת הבטן והסוג הספציפי שבו נבחר ייקבע לאחר בחינת מצבה הייחודי של המטופלת.

ניתוחים לעיצוב החזה

באזור החזה ניתן לטפל באמצעות מגוון רחב של טכניקות הכוללות בין היתר הגדלת השדיים, הקטנה שלהם, הרמתם או פיסול מחדש שלהם. הטכניקה הספציפית תיקבע כמובן בהתאם לציפיות של המטופלת מהתהליך.

כיום ניתן להשתמש כידוע בשתלי סיליקון שיאפשרו לעצב מחדש את השדיים ולהשפיע על המבנה, הצורה והגודל שלהם. במקרים מסוימים ניתן יהיה להרים את החזה באמצעות ביצוע חתך באזור הפטמה ומשיכה של השדיים דרכו. ההרמה תקנה לחזה מראה צעיר ורענן יותר בהליך די פשוט. עם זאת, ישנם מקרים שבהם יהיה צורך בחתך גדול יותר אשר יאפשר הרמה משמעותית יותר של החזה. את החתך הזה נבצע במקרים משמעותיים של חזה נפול.

אם האישה רוצה בכך, ניתן בהחלט גם לבצע הקטנה של החזה באמצעות שאיבה ממוקדת של שומן מהאזור הזה. ההקטנה עשויה להקנות לחזה מראה מורם יותר וכן למנוע "צניחה" עתידית שלו גם בעתיד. בנוסף ההקטנה יכולה לפתור בעיות רפואיות שונות כמו כאבי גב או בעיות יציבה כתוצאה מהמשקל העודף באזור החזה.

שאיבת שומן

שאיבת שומן היא טכניקה כירורגית פשוטה יחסית שניתן לבצע כמעט בכל אזורי הגוף. בניתוח המשולב ראשית נבחן היכן יש צורך בשאיבת השומן. ייתכן כי נעשה זאת באזור החזה, הבטן, הירכיים, הצוואר, הזרועות ועוד.

עיצוב אזור איבר המין

זהו אחד הטרנדים הבולטים של השנים האחרונות בתחום הניתוחים הפלסטיים, בקרב נשים אחרי לידה שמעוניינות לשפר את מראה האזור הרגיש הזה. העיצוב של האזור מתאפשר הודות לטכניקה די פשוטה ובטוחה, הכוללת שימוש בחומצה היאלרונית, חומצת שומן שקיימת באופן טבעי בעור שלנו ומשפיעה על הגמישות, החיוניות והאסתטיקה שלו. החומר הזה מאפשר לתקן צלקות לאחר הלידה, להקל על כאבים ביחסי המין, לעבות את רירית הרחם ולטפל גם ביובש בנרתיק.

כמה זמן נמשך ניתוח כזה?

ניתוח Mommy Makeover כאמור משלב כמה טכניקות כירורגיות ולכן קשה להעריך מראש את המשך שלו. מטבע הדברים, הניתוח עצמו נראה אחרת לגמרי בין כל אישה ואישה ולכן גם משך הזמן הדרוש לו משתנה ותלוי בגורמים רבים. בדרך כלל הוא עשוי לארוך בין שעתיים לארבע או אפילו חמש שעות. לעיתים כאמור נעדיף לפצל את הניתוח לכמה מפגשים על מנת להימנע מפגיעה אפשרית בבריאות האישה ובתוצאות.

מה קורה אם האישה נכנסת להיריון אחרי הניתוח?

חשוב להבין כי אין מניעה להיכנס להיריון נוסף אחרי הניתוח. עצם הביצוע שלו לא משפיע על תקינות ההיריון או על בריאות העובר והאישה. עם זאת, ההיריון יכול כידוע לגרום לשינויים נוספים במבנה הגוף כמו עלייה במשקל, שינוי במראה השדיים ויצירת עודפי שומן ועור באזורים שונים בגוף. לכן, במקרים מסוימים תוצאות הניתוח עלולות להיפגע לאחר הלידה ויידרש ניתוח נוסף לתיקון הבעיות שיופיעו. לכן, במידת האפשר, אנחנו ממליצים לבצע את הניתוח רק כאשר האישה מחליטה לסיים עם שלב ההריונות בחייה.

דגשים להתנהגות לפני ואחרי הניתוח

הצלחת הטיפול ואיכות התוצאות שלו תלויה מאוד בכישרון ובניסיון של הרופא שיבצע אותו, אך גם בנכונות של האישה לעקוב אחר ההוראות שלו במדויק ולהימנע מסיכונים מיותרים. הניתוח כאמור יכול לכלול הליכים שונים ולכן ההנחיות המדויקות יינתנו לך על ידי הרופא המנתח כאשר הוא יסתיים. עם זאת, ישנם כמה דגשים כלליים שחשוב להקפיד עליהם כדי להבטיח תוצאות איכותיות ושמירה על הבריאות:

הימנעות מעישון

עישון משבש את זרימת הדם ועלול להאריך את ההחלמה ולהגדיל את הסיכון לסיבוכים משמעותיים בעקבות הניתוח. לכן, אם את לא חושבת שתוכלי להפסיק לעשן בחודשים שלפני ואחרי הניתוח, יש לעדכן בכך את הרופא המטפל.

היגיינה גבוהה

כדי להפחית את הסיכון לזיהומים, פריחה על העור או בעיות רפואיות אחרות, יש להקפיד לשמור על היגיינה ברמות הגבוהות ביותר – להתרחץ בכל יום ולהקפיד לשטוף גם את אזור הניתוח בעדינות באמצעות מים וסבון. עם זאת, ב-24 השעות הראשונות שאחרי הטיפול יש להימנע לחלוטין ממגע של מים באזור.

אנטיביוטיקה

אנטיביוטיקה מסייעת להפחית את הסיכון לזיהומים והרופא ככל הנראה ינחה אותך ליטול אותה בתום ההליך הכירורגי. יש להקפיד ליטול את התרופה בהתאם להמלצות כדי להימנע מסיבוכים מיותרים.

מנוחה

אחרי הטיפול יש להימנע מכל סוג של פעילות גופנית, לנוח בבית ולא להרים משקלים כבדים שלא לצורך. יש לחזור לפעילות בהדרגה ורק כאשר הרופא המנתח אישר לעשות זאת. עם זאת, חשוב להקפיד על פעילות כלשהי גם בתקופת ההחלמה שכוללת הליכה קלה ותזונה בריאה.

אף פעם לא מאוחר מדי להנות מהגוף שחלמת עליו

טיפול Mommy Makeover מאפשר לך להתגבר על הבעיות שהכי מפריעות לך בגופך ולהשיג סוף סוף את הגוף שתמיד רצית – גם בתקופה שבה חשבת שלא ניתן עוד לעשות זאת. אנחנו מזמינים אותך להגיע לייעוץ במרפאה ללא התחייבות, לספר לנו איך היית רוצה שגופך ייראה ואנחנו נמצא ביחד איתך את הדרך הטובה, הבריאה והבטוחה ביותר לעשות זאת.