דף הבית » מאמרים ומחקרים בתחום הכירורגיה הפלסטית » ניתוחים פלסטיים: כמה מאתנו מבצעים אותם ומהם הניתוחים הפופולריים ביותר?

ניתוחים פלסטיים: כמה מאתנו מבצעים אותם ומהם הניתוחים הפופולריים ביותר?

בעידן האינסטגרם והסלפיז, נראה כי הציפייה להיראות במיטבנו בכל נקודת זמן רק הולכת ומתעצמת. לכן, לא מפתיע שהאיגוד האמריקני לכירורגיה פלסטית מדווח על עלייה של כמעט 200 אחוזים בביקוש לניתוחים פלסטיים ולטיפולים אסתטיים משנת 2000 ועד היום. על פי תחזיות הארגון, תעשיית הניתוחים הפלסטיים תגלגל עד שנת 2023 לא פחות מ-21.97 מיליארד דולרים ברחבי העולם, כאשר בסוף 2017 עמד הנתון הזה על 17.5 מיליארד דולרים "בלבד".

מהם הניתוחים הפלסטיים המבוקשים ביותר?

ב-2018 פורסם דו"ח מקיף של האיגוד האמריקני לכירורגיה פלסטית שסקר את הניתוחים הפופולריים ביותר ב-2017:

  1. ניתוח הגדלת חזה300,379 ניתוחים בעולם – עלייה של 3 אחוזים מהשנה הקודמת.
  2. שאיבת שומן 246,354 ניתוחים בעולם – עלייה של 5 אחוזים מהשנה הקודמת.
  3. ניתוח לעיצוב האף – 218,924 ניתוחים בעולם – ירידה של 2 אחוזים מהשנה שעברה.
  4. ניתוח לייזר לתיקון הראייה – 209,571 ניתוחים בעולם – מספר דומה לשנה הקודמת.
  5. מתיחת בטן129,753 ניתוחים בעולם – עלייה של 2 אחוזים מהשנה שעברה.

ומה צפוי לנו ב-2019?

הטכנולוגיות בתחום הניתוחים הפלסטיים משתנות כל הזמן ומשפרות מאוד את היכולות של המנתחים. מומחים מעריכים כי אלו יהיו הטרנדים הפופולריים ביותר בשנה הקרובה:

  1. ההזרקות יהפכו פופולריות ונגישות מתמיד

הזרקת חומרים כמו בוטוקס להעלמת קמטים, הייתה מלווה בעבר בלא מעט סטיגמות ודעות קדומות. אולם כיום ההליך הפשוט והלא פולשני הופך נפוץ יותר ויותר, ועל פי כל ההערכות, התחום רק ילך ויהפוך נפוץ יותר בשנה הקרובה. כל זאת הודות לעלויות הנמוכות, לתוצאות המידיות והאיכותיות, לעובדה כי מדובר בהליך פשוט יחסית וכן, משום שהתהליך מלווה בפחות תופעות לוואי וסיכונים בהשוואה לטיפולים אחרים.

  1. יותר גברים יפנו לטיפולים קוסמטיים

בעבר, רבים ראו בניתוחים הפלסטיים כנחלתן של נשים בלבד. אולם מ-2012 ועד היום נרשם גידול של יותר מ-40 אחוזים במספר הגברים שפונים לטיפולים הללו. על פי כל התחזיות, בשנה הקרובה ימשיך הנתון הזה לטפס, בין היתר הודות לירידה בסטיגמה שנלוותה בעבר לטיפולים פלסטיים בקרב גברים, וגם הודות לשיפור היכולות של מנתחים לעצב את הגוף הגברי ולתקן פגמים נפוצים בקרב גברים.

  1. עלייתו של המראה הטבעי

בעבר, אנשים רבים ניגשו לניתוחים פלסטיים כדי להיראות כמו הכוכבים האוהבים עליהם. אולם הנתונים מראים כי כיום חלה דווקא עלייה במספר המטופלים שמבקשים להשיג לעצמם מראה טבעי, שמדגיש את היתרונות המולדים שלהם ונראה פחות בולט ומלאכותי. אמצעים מתקדמים מאפשרים כיום להשיג מראה טבעי יותר, שיבליט את המאפיינים היפים והטבעיים איתם נולדתם, ולא יסגיר מיד את העובדה שעברתם ניתוח פלסטי.

  1. יותר טיפולים מניעתיים בגילאים מוקדמים

כיום אנשים רבים בוחרים שלא לחכות לגיל מבוגר כדי לתקן פגמים, להסתיר את הקמטים ולשפר את מרקם העור. בשנה החולפת יותר אנשים צעירים ואפילו בני נוער פנו לטיפולים פלסטיים ואסתטיים, כדי למנוע את הזדקנות העור ולהבטיח שהמראה הצעיר והרענן שלהם יישאר לאורך זמן. הנתונים מראים כי בשנים האחרונות חלה עלייה בשיעור הצעירים שעוברים ניתוחים למניעת הופעת הקמטים, הרבה לפני הופעתם. זוהי פעולה שגם נחשבת יעילה למדי בהפחתת הסיכון לקמטים בגיל מבוגר.

  1. גם "טיפולים נישתיים" יהפכו פופולריים יותר

רובנו מכירים ניתוחים להגדלת חזה או לשאיבת שומן, אבל מה עם פגמים קטנים שייחודיים רק לכם ואתם מעוניינים לתקן? בעבר, לא תמיד היה פתרון לתיקון בעיות שאינן נפוצות באוכלוסייה. עם זאת, בשנים האחרונות מנתחים יודעים להציע יותר ויותר ניתוחים נקודתיים וייחודיים, הודות לשיפור בטכנולוגיה וביכולות הכירורגיות.

לדוגמה, מנתח יכול לסייע לסתום חורים באוזן כתוצאה מפירסינג גדול במיוחד שכבר לא בשימוש, לסדר פגמים מסוימים באף בהליך שאינו פולשני כבעבר, ולתקן דברים קטנים וספציפיים שתמיד הפריעו רק לכם ולא לאף אחד אחר.

ד”ר מייליק הוא רופא בכיר, מומחה בכירורגיה פלסטית, חבר בהסתדרות הרפואית בישראל (הר”י) ובאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. מנהל את “השירות לכירורגיה פלסטית ועיצוב הגוף לאחר ירידת משקל” שבמרכז הרפואי “סוראסקי” בתל אביב (בי”ח איכילוב), ומנתח גם באופן פרטי בבתי החולים של “אסותא”, “מרכז רפואי רמת אביב” ו”הרצליה מדיקל סנטר”.

יש לך עוד שאלות? צרי איתי קשר עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ

לתיאום תור ו/או פגישת ייעוץ עם ד"ר מייליק 052-789-8885