דף הבית » מאמרים ומחקרים בתחום הכירורגיה הפלסטית » מתי לשקול ניתוח הסרת עודפי עור?

מתי לשקול ניתוח הסרת עודפי עור?

עם השנים, הגוף שלנו עובר שינויים רבים – חלקם חיוביים ומבורכים בעוד שעל אחרים היינו שמחים מאוד לוותר. אחד השינויים המשמעותיים ביותר שחווה הגוף האנושי הוא ירידה במשקל. ההרזיה מובילה כמובן להמון שינויים מבורכים – הבריאות משתפרת, הנשימה הופכת קלה יותר וגם, במקרים רבים, המראה החיצוני משתפר מאוד.

עם זאת, אנשים רבים שניסו במשך שנים רבות כל כך לרזות וסוף סוף הגשימו את החלום הזה – לפתע נתקלים בבעיה שלא ציפו לה. פתאום העור, שעד לא מזמן היה מתוח, מהודק וחיוני, סובל מעודפים, כפלים משמעותיים ובמקרים רבים גם הידלדלות שאינה אסתטית. אנשים אלו, גם כשכבר השלימו את השינוי הדרמטי וציפו להפסיק להתבייש בגופם – פתאום חוששים להוריד חולצה בציבור כי הם מפחדים מהתגובות.

ניתוח פלסטי להסרת עודפי עור מתאים בדיוק לאותם אנשים ומאפשר להם להפסיק להתבייש בגוף שלהם ולהתגאות בשינוי החיובי שעשו. בואו נבין למי בדיוק מתאים הטיפול הזה ולמי פחות.

הסרת עודפי עור מתאימה בעיקר לשלושה סוגים של מטופלים:

נשים אחרי לידה

הלידה, שהיא תהליך מבורך ומרגש ביותר – מביאה לחיי האימהות הטריות גם שינויים שהן היו מעדיפות לוותר עליהם. פתאום הבטן נמתחת כדי להכיל את העובר המתפתח וכשסוף סוף מתרחשת הלידה – במקרים מסוימים העור הזה מתדלדל והופך פחות גמיש וחיוני. נדגיש, זו תופעה נפוצה ביותר – ובכל זאת, נשים רבות מתביישות בגופן לאחר הלידה מהסיבה הזאת. נזכיר כי השכיחות של התופעה עולה כמובן בכל היריון נוסף.

אנשים שמתנסים בדיאטות קיצוניות

בשפת העם הן נקראות "דיאטות כאסח" – מכיוון שהן מבטיחות תוצאות מהירות, אך במחיר שלא פשוט לשלם – שינויים משמעותיים ביותר באורך החיים וויתור על מאכלים שרובנו אוהבים מאוד. מומחים, חשוב להדגיש, לא ממליצים על הדיאטות האלו בגלל שקשה להתמיד בהן לאורך זמן וגם אם הן אכן מספקות תוצאות מדהימות – גם אלו בדרך כלל לא יחזיקו בהסתכלות ארוכת טווח.

השינויים הקיצונים והמהירים במשקל מחלישים את העור, פוגעים בגמישות שלו ומגבירים את הסיכון לסימני מתיחה ולעודפי עור.

טיפול משלים אחרי ניתוח בריאטרי

ניתוחים בריאטריים או בשמם המוכר יותר, "ניתוחים לקיצור קיבה", מסייעים לצמצם את קיבולת הקיבה ומאפשרים לאנשים להשיג ירידה משמעותית במשקל תוך זמן קצר. לאחר הניתוח הזה, רבים מהרופאים ימליצו על טיפול משלים להסרת עודפי עור כדי להשלים את השינוי ולהשיג תוצאה אסתטית מצוינת.

למי לא מתאים ניתוח הסרת עודפי עור?

כאמור, ניתוח להסרת עודפי עור יתאים לכל מי שמעוניין בו ולא סובל ממחלות רקע קשות שעלולות לסכן את ההליך ולהשפיע על ההחלמה.

עם זאת, אנחנו ממליצים שלא לבצע את הטיפול בנשים שעוד לא מרגישות שהן סיימו את שלב הלידות בחייהן או באנשים שמתקשים לשמור על משקל גוף תקין ויציב לאורך זמן. במקרים כאלו, תוצאות הטיפול עלולות להיהרס ויהיה צורך בניתוח נוסף בהמשך הדרך.