מטופלים מספרים על ניתוח מתיחת בטן היקפית – אריאלה

"שלום לכולם, אני רוצה לשתף אתכם בחוויה מאוד עמוקה ומשמעותית שאני עוברת בשבועות האחרונים. לפני כשלושה שבועות עברתי ניתוח לעיצוב הגוף- מתיחת בטן היקפית (שנקרא באנגלית מתיחת גוף- body lift)."

לפרטים נוספים על ניתוח מתיחת בטן לחצו כאן

"אני בת 24 ובתקופת השרות הצבאי שלי צברתי קצת משקל עודף. לאחר שהשתחררתי לקחתי את עצמי בידיים ובשנתיים האחרונות ירדתי במשקלי בערך 20 ק"ג באופן עצמי. (למי שמתעניין איך עשיתי את זה אוכל להרחיב בהמשך). למרות שירדתי יפה מאוד במשקל ועשיתי את זה בשילוב של התעמלות מרובה, נותרו לי עודפים גדולים של עור ורקמת שומן שמרוכזים בעיקר סביב הבטן והמותניים וגם בירכיים החיצוניים ובעכוזים.

כפי שאפשר לצפות, המצב הזה הציק לי מאוד. כל ההתנהלות שלי הייתה מסורבלת, לא יכולתי למצוא לי בגדים מתאימים והדוקים כמו שמתאים לבחורה צעירה כמוני ללבוש וזה פגע בי ברמות ובמישורים אחרים שלא ארחיב לגביהם כעת. ומכיוון שאני רואה שהרבה מכם מתעניינים ומתעניינות בניתוח, חשבתי לחלוק אתכם את החוויה שלי.

אז אני נותחתי על ידי ד"ר בני מייליק שאליו הגעתי מהמלצה של אימי שעברה אצלו ניתוח בעבר ומכמה ממליצות אחרות (וגם בזכות כמה סרטוני יוטיוב וגלישה מרובה באתר שלו).

כבר מהפגישה הראשונה במרפאה שלו ידעתי שהגעתי למנתח הנכון. בנות צוות המרפאה מקצועיות ומקסימות והמרפאה יפהפייה. ד"ר מייליק שוחח איתי ובדק אותי ובמשך שעה ארוכה הסביר לי את האפשרויות העומדות בפני, את מהלך הניתוח וההחלמה וגם את הסיכונים שכרוכים בו.

לאחר הייעוץ עם ד"ר מייליק (שהותיר אותי בלי אף שאלה שלא קיבלה מענה) הופניתי למנהלת המרפאה, אהובה, שדאגה להסביר ולפרט לי על כל לוגיסטיקות הניתוח וכל זה בגישה חמה ועוטפת שמאפיינת את כל הטיפול שקיבלתי. הופתעתי לטובה מהייעוץ שהרגיש לי כמו חוויה וריגש אותי לקראת הניתוח.

ביום הניתוח הגעתי למרכז רפואי רמת אביב ושם קיבלה אותי איריס, אחות המרפאה, שליוותה אותי בתהליך הקבלה. היא הרגיעה אותי ועזרה לי לעבור את הרגעים המפחידים שלקראת הניתוח. ד"ר מייליק צילם אותי (תמונות ה"לפני" למזכרת) וצייר עלי את תכנית הניתוח. כשהגיע הזמן לעלות על מיטת הניתוח, כבר חששתי מאוד אך הוא ואיריס דאגו להקל על הלחץ עד כמה שאפשר: מוזיקה נעימה, חימום ויחס עוטף.

אני לא זוכרת כיצד נרדמתי או התעוררתי אך חוויית הניתוח עברה עלי בקלות מדהימה. כשהתעוררתי מהניתוח ד"ר מייליק שוחח איתי וסיפר לי שהניתוח עבר בהצלחה וכל שלבי הניתוח בוצעו לפי התכנון. השיא היה כשהוא סיפר שהצליח להוריד לי כ- 7.5 קילו (!!!). ואכן כאשר הסתכלתי על עצמי לראשונה הייתי פשוט ללא מילים. הייתי כבר לבושה בבגד האלסטי שהכנתי לפני הניתוח ולא היו לי נקזים!!!!
מסתבר שאת שלב שאיבת השומן (שהוא חלק הכרחי וקבוע בכל ניתוח לעיצוב הגוף) הוא מבצע באמצעות טכנולוגיה חדשנית של המסת שומן. הוא משתמש במכשיר שממיס את השומן באמצעות אנרגיית אולטרה סאונד (מכשיר שנקרא VASER) ולאחר מכן רק שואב החוצה את השומן המומס. השיטה הזו מאפשרת לו לעשות עיצוב מדויק של הרקמה- ממש פיסול ומאפשרת לו גם לשאוב ולהסיר כמויות גדולות יותר של שומן באופן בטוח יותר מהשיטה המקובלת לשאיבת שומן (שבה ככל ששואבים יותר מעלים את הסיכון לדימום ולסיבוכים נוספים). בנוסף- הוא מבצע את מתיחת הבטן בשיטה חדשה שבה הוא מצמיד את עור הבטן המתוח לדופן הבטן ולכן הוא לא צריך להשאיר נקזים.

את המשך היום והלילה העברתי במרכז רפואי רמת אביב. בעודי מטופלת על ידי צוות האחיות הנהדרות שהיו זמינות לכל בקשה. כבר בסביבות אחר הצהריים ירדתי מהמיטה והתהלכתי קצת במחלקה, ולמחרת בבוקר שוחררתי וחזרתי לביתי.

משלב זה והלאה, תהליך ההחלמה היה על אחריותי בלבד.
לפני שחזרתי הביתה הבנתי שלהחלים מניתוח זה לא עניין שצריך להקל בו ראש אך היו מספר דברים שגרמו לכך שההחלמה שלי הייתה מהירה ויחסית קלה ואפשרה לי לחזור לשגרה בתוך פחות מ-10 ימים (לאחר 4 ימים כבר התהלכתי בחוץ והלכתי לסופר לעשות קניות, כעבור 8 ימים כבר נהגתי וביום ה10 יכולתי לחזור לחדר כושר) ואותם אני רוצה לחלוק איתכן:

– לניתוח הגעתי אחרי חודש שביליתי מספר שעות בחדר כושר מדי יום (תוך כדי דאגה לשילוב של תרגילי אירובי ואנארובי) וסיבולת לב הריאה שלי אפשרה לי להיות ערנית ואנרגטית (כמובן שבמידה יחסית) במהלך היום.

– הניתוח בוצע בשיטה שפתרה אותי מהצורך בנקזים! למרות שהניתוח שלי היה גדול יחסית, לא הושאר לי אף ולא נקז אחד בסיומו. נקזים הינם מספר צינוריות ניקוז שמושארות בתוך הפצע למספר ימים על מנת לאפשר ניקוז של נוזלים מחלל הבטן ומוצאות כמספר ימים לאחר הניתוח. כאשר אימי עברה את ניתוח זה לפני מספר שנים, תלונתה העיקרית הייתה הנקזים שהפריעו והיו ממש מטרד. הם הקשו עליה להסתובב ומבחינתה תהליך ההחלמה החל רק לאחר שהוציאו אותם. ולכן, עצם העובדה שהייתי חופשיה מנקזים אפשרה לי לקום ולהסתובב עוד ביום בו בוצע הניתוח ובמיוחד הקל בימים שאחרי הניתוח.

– לאחר הניתוח חשוב להסתובב ולקום מהמיטה כמה שיותר. הכמה צעדים האלה שצעדתי כל שעה עזרו לבצקות לרדת ובכללי לתת לי הרגשה יותר נעימה ונוחה.

– תזונה שמורכבת בעיקר מחלבונים! גם לפני וגם אחרי הניתוח אני מקפידה על תזונה שמורכבת כמעט במלואה מחלבונים רזים (חזה עוף, דגים, ביצים, יוגורטים וגבינות רזות ופחמימות רק בתצורת פרי וירקות). תזונה זו לא רק תורמת לי להוריד במשקל גם לאחר הניתוח (נשארו לי עוד כמה קילוגרמים להוריד בכל זאת) אלא גם נותנת לגוף את הדחיפה שהוא צריך על מנת להגיר נוזלים שמצטברים לאחר הניתוח.

אין ספק כי הניתוח העלה בי הרבה מאוד חששות ופחדים והייתי מאוד לחוצה ממנו ומתהליך ההחלמה, אך לאחר שעברתי אותו וראיתי כי השד ממש אינו נורא, אני בהחלט יכולה להעיד כי הוא שינה לחלוטין את המראה החיצוני שלי ואין לי ספק כי הוא גם יעצים בהמשך את תחושת הביטחון העצמי שלי ועל כך אני רוצה להודות מקרב לב לד"ר בני מייליק, לאהובה, לאיריס, לענבל ולשחר שעשו הכל כדי להקל ולהרגיע והיו זמינים לכל שאלה ובקשה שהייתה לי וכמובן לצוות של המרכז הרפואי ברמת אביב שהיו מקצועיים וטיפלו בי נהדר.

* פורסם לראשונה על ידי ד"ר מייליק בפורום הסרת עודפי עור באתר תפוז

* המידע המובא כאן אינו מהווה עצה ו/או המלצה ו/או הנחיה רפואית מטעם ד"ר מייליק ו/או מי מטעמו והשימוש בו הינו באחריות המשתמש/ת.