מטופלים מספרים אודות ניתוח זרועות – יפית

"לא הצלחתי למצוא פלסטיקאי שמומחה בניתוחי זרועות; מזל שפגשתי את ד"ר מייליק" יפית, בת 29 מתל אביב, השילה 60 ק"ג ממשקלה – אבל נותרה עם עודפי עור משמעותיים בידיה. "למרות שהתוצאה מצוינת", היא מדגישה, "חשוב לדעת שמדובר בניתוח לא פשוט, עם החלמה קשה וצלקות ארוכות".

"לפני כ 6 שנים ירדתי 60 קילוגרם במשקל, אך נותרתי עם עודפי עור רבים. עודפי העור נתפסו בעיני כחריגה שצריכה תיקון, וכשהבנתי שיש אופציה לתקן, אמרתי לעצמי: "קדימה, לתקן!". כפי שאני חוויתי את זה, הייתי צריכה לעבור את הניתוחים להסרת עודפי העור. הניתוחים לא נתפס אצלי כמותרות, אלא כהכרח. עודפי העור בזרועות הפריעו לי במיוחד. זה השפיע על המראה, ההתנהלות היומיומית, הלבוש, התפיסה העצמית, וההתייחסות העצמית גם.

עברתי במהלך ששת השנים האחרונות 2 ניתוחים פלסטיים בבטן ובחזה אך לגבי הזרועות לא מצאתי מנתח פלסטי שהסכים לנתח. ביררתי במשך המון שנים לגבי ניתוח מסוג מתיחת זרועות אצל מנתחים ידועים ובעלי שם, אך רובם לא רצו לנתח ואמרו כי אין הרבה נסיון בתחום זה, וכי התוצאות אינן טובות. הגישה היתה שלא רוצים לקחת צ'אנס ולנתח, כי אין מספיק נסיון ובטחון בהצלחת הניתוח.

כשפגשתי במקרה את ד"ר מייליק והוא אמר לי שיש לו נסיון בניתוח מסוג זה, התגובה שלי היתה 'וואוו'!! וחשבתי לעצמי שאיזה מזל יש לי שפגשתי מנתח עם נסיון נדיר בניתוח מסוג זה, כי חיפשתי הרבה מומחה למתיחת זרועות וכל הזמן שמעתי כמה הסוג זה של הניתוח נדיר  וכמה אף אחד לא מוכן לקחת צ'אנס ולנתח, לחלופין להתחייב על תוצאה ניתוחית טובה.

חשוב לי להדגיש כי צריך לפנות לרופא עם ניסיון בסוג הניתוח אותו רוצים לעבור, ושצריך לעבור את הניתוח אצל מי שמומחה בתחום. נקודה.

השינוי שלאחר הניתוח היה משמעותי מאוד, אם כי חשוב לי לציין שמדובר בניתוח מורכב, הכרוך בהחלמה לא פשוטה, עם צלקות ארוכות לכל אורך הזרועות. למרות שהתוצאה מצוינת, יש לה גם פנים קשים. עם זאת, הצלקות מוסתרות היטב וההחלמה מתקדמת ואני מקווה ומאמינה שהן ילכו וישתפרו.

ד"ר מייליק אדם נעים, רגוע, משרה שלווה ומקרין מקצועיות. קיבלתי ממנו תחושה שיש על מי לסמוך. הוא אמר את כל האמת, הקדיש לי מזמנו כדי להסביר את התהליך, היה סבלני, ומסביר פנים. היתה לי תחושה טובה ולא של עוד "מספר" ב'מפעל' לניתוחים פלסטיים.

לפני הניתוח הוא ערך לי תיאום ציפיות, שכלל הסבר מצוין של שלבי הניתוח, מה יהיה, ומה אני עומדת לעבור. הוא הסביר בפירוט, בצורה שמגבירה מאד את תחושת הביטחון ומורידה חששות. הן ד"ר מייליק והן צוות הקליניקה, מאד-מאד אכפתיים, נעימים, מדברים בגובה העיניים ומקנים תחושה אישית.