מטופלים מספרים אודות מתיחת גוף ופנים – יעל

"היה לי ברור לגמרי שאת כל הניתוחים אעשה אצל ד"ר מייליק, ולא אתן לאף אחד אחר לגעת בי!" כך מספרת יעל, בת 37 מאזור המרכז, שהשילה 60 קילוגרם ממשקלה.

לאחר הירידה הכל כך משמעותית במשקל, סבלה יעל מעודפי עור משמעותיים, ולכן פנתה לד"ר מייליק כדי לעבור שלושה ניתוחים: ניתוח מתיחת פלג גוף עליון, ניתוח מתיחת פלג גוף תחתון, ומתיחת פנים.

"לאחר ירידה כל כך קיצונית במשקל, מסבירה יעל, נוצר בראש image מסוים, סוג של פנטזיה, כיצד אראה בסיום התהליך. "חשבתי על דוגמניות חטובות ויפות, אלא שהמציאות טפחה על פני, ומצאתי את עצמי עם קילוגרמים של עור רפוי. החלטתי שאני לא רוצה ולא צריכה להתבייש בגוף שלי, ולהסתובב עם עודפי עור רפוי כמו אדם בן 70. אם יש פתרונות כירורגים, למה לא לנצל אותם? היה לי קשה להסתכל במראה ולראות את עודפי העור בזרועותי מגיעים עד לרצפה…בעיני הניתוח היה הכרח וראית בכך סוג של ניתוח משקם ומשלים לירידה במשקל. הפיניש והליטוש כדי להגיע לתוצאה הרצויה."

לדבריה, אין כיום מספיק מודעות בציבור לגבי הפתרונות הניתוחיים המוצעים כיום. "מבחינתי, היא אומרת,  לא היה מדובר פה על מעשה אמיץ. אם היה לי פצע ברגל, לא הייתי מטפלת בו? כך התייחסתי גם לצורך בניתוח להסרת ומתיחת עודפי העור. היום אני בן אדם חדש, ונהנית מאיכות חיים מצויינת." אני מאד שלמה עם התהליך שעברתי, ואוהבת את עצמי ואת התוצאות."

יחד עם זאת, מפרטת יעל, "לפני הניתוח, חשוב לערוך תאום ציפיות עם עצמך, מאחר ובכל זאת מדובר בניתוחים לא קלים, עם צלקות שמאד מפריעות. צריך להבין שהצלקות הן המחיר, וצריך לחיות איתן. אמנם, היום אני לובשת מידה 24 (!), 50 קילוגרם, חתיכה. אבל בגלל הצלקות בזרועות, שהן יחסית טריות, אני עדיין לא לובשת גופיות. אני מניחה שעוד כשנה הצלקות יטשטשו, וגם עם זה לא תהיה לי בעיה. כדי לצמצם את הבעיה, התחלתי גם לעשות טיפול עם יריעות סיליקון, לטשטוש הצלקות.

הגעתי לד"ר מייליק דרך האינטרנט, אחרי שקראתי שאלות עליהן הוא ענה באיזה פורום. זה היה עוד לפני הניתוח להרזיה. כבר אז שמרתי את הטלפון ואמרתי לעצמו שאגיע אליו בסיום התהליך. ד"ר מייליק הוא יחידי בארץ שעושה ניתוחים כאלה – בל נשכח שהוא הוריד ממני 5 קילוגרם של עור עודף! במקום שאבלה חיים שלמים אצל פסיכולוג או פסיכיאטר, ד"ר מייליק פתר את בעיותי ב- 3 ניתוחים!

לקראת הניתוח קיבלתי את כל ההסברים הדרושים. באתי מוכנה ושלמה לקראת הניתוחים. ד"ר מייליק אדם מדהים. רואים בפניו את העיניים והנשמה. הוא מזכיר לי מאד את אבי ז"ל, שהיה נשמה טהורה. הוא לא רופא שמחפש את הכסף, אלא רופא שבאמת אכפת לו, ורוצה לעזור ולמצוא את הפתרון הטוב ביותר. אני יודעת שבכל שעה, אוכל תמיד לפנות, ואקבל מענה. מצאתי בית, אבא ואמא, אצל ד"ר מייליק וצוות המרפאה.

לפני הניתוח הראשון, המשפחה שלי התנגדה, בגלל הסיכונים הכרוכים בניתוח ובהרדמה, אך אני הייתי מאד עקשנית. אחרי הניתוח הראשון הם ראו את התוצאות, וכבר בניתוח השני תמכו בי. את הניתוח השלישי כבר ממש אמרו לי שאני חייבת לעשות. חברה שלא ראתה אותי כשנה, אמרה שלא היתה מזהה אותי ברחוב. עד כדי כך השינוי מדהים!"