ניתוח הסרת סינר בטן

ניתוח הסרת סינר מיועד להסרת קפל העור בשיפולי הבטן. קפל זה (המכונה בשפה הרפואית "סינר" או APRON) נפוץ מאוד לאחר ירידת משקל בנשים ובגברים כאחד או בעקבות הריונות ולידות (הוא נפוץ במיוחד אצל נשים שילדו בניתוח קיסרי) ולעיתים ניתן לראות קפל עורי כזה באופן טבעי כחלק ממבנה הגוף אצל אנשים מסויימים.

הסינר העורי בשיפולי הבטן מכביד על ההתנהלות היומיומית ומקשה בפעילות גופנית, בין אם בעבודה פיזית או בספורט הנחוץ לשמירה על הבריאות ומשקל הגוף. מזג האוויר החם באזורנו ובשילוב עם הלחות הטבעית שבשיפולי הבטן והחיכוך המתמיד שבקפלי העור מלווים לעתים בריח גוף לא נעים ויוצרים בחלק מהאנשים תנאים אידאליים להתפתחות פטרת עורית מקומית ואף פצעי עור כרוניים הדורשים טיפול רפואי מתמיד. .

אין צורך להרחיב מילים על ההשפעה של קפלי עור אלו על המראה האסתטי ועל תדמית הגוף של הסובלים מהם. הסינר בשיפולי הבטן מונע מאלו שירדו במשקל ליהנות מפרי עמלם ופוגע ביכולתן של נשים רבות שסיימו את שלבי הרחבת המשפחה והילודה בחייהן ליהנות ממראה גוף תקין ונשי, כפי שהן מרגישות ובמיוחד כיום כשהרפואה המתקדמת מאפשרת לנו להמשיך בסגנון חיים פעיל, בריא וספורטיבי למשך שנים רבות קדימה.

ניתוח לכריתת הסינר מבוצע בהרדמה כללית ונמשך כשעתיים ועד ארבע שעות, בתלות בגודלו של הקפל העורי ומצב המטופל/ת. לרוב, לאחר אשפוז של יממה אחת משתחררים הביתה וניתן לחזור לפעילות גופנית מתונה תוך כשבועיים ולפעילות מלאה כחודש לאחר הניתוח.

יש להדגיש שניתוח לכריתת הסינר הוא לא ניתוח לעיצוב הגוף כדוגמת ניתוח למתיחת בטן אלא ניתוח שמטרתו בעיקר פונקציונלית- הסרת הסינר העורי בכדי לשפר את יכולת המטופל/ת לתפקד פיזית ולמנוע את מחלות העור שאופייניות לקפלי העור. בניגוד למתיחת בטן, לא יבוצע בו הידוק של שרירי הבטן, בדר"כ הוא לא כולל שאיבת שומן מדופן הבטן והמותניים כפי שמבוצע כיום ברוב מתיחות הבטן וברוב הניתוחים הללו גם לא מניידים את הטבור..

מדובר בניתוח שאיננו בדרגת סיכון גבוהה במיוחד אך קיים סיכון מסוים להתרחשותם של סיבוכים (כמו בכל ניתוח בעל סדר גודל דומה מבחינת גודל הסינר, משך הניתוח, המצב הבריאותי של המטופל/ת וכו') כדוגמת דימום בפצע הניתוחי, זיהום, פעירת שולי הפצע, צלקת לא אופטימלית וכדומה.

רוב המטופלים מאוד שבעי רצון מההקלה הרבה שמגיעה בעקבות הסרת הסינר המכביד והחזרה לפעילות לאחר הניתוח.

* המאמר פורסם לראשונה בפורום מתיחת בטן באתר תפוז

ד”ר מייליק הוא רופא בכיר, מומחה בכירורגיה פלסטית, חבר בהסתדרות הרפואית בישראל (הר”י) ובאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. מנהל את “השירות לכירורגיה פלסטית ועיצוב הגוף לאחר ירידת משקל” שבמרכז הרפואי “סוראסקי” בתל אביב (בי”ח איכילוב), ומנתח גם באופן פרטי בבתי החולים של “אסותא”, “מרכז רפואי רמת אביב” ו”הרצליה מדיקל סנטר”.

יש לך עוד שאלות? צרי איתי קשר עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ

לתיאום תור ו/או פגישת ייעוץ עם ד"ר מייליק 052-789-8885