דף הבית » ניתוחים » מתיחת גוף עליון – עיצוב החזה והגב

מתיחת גוף עליון – עיצוב החזה והגב

מתיחת פלג גוף עליון (Upper Body Lift) מיועדת לגברים ונשים המעוניינים להיפטר מעור רפוי ושרירים מדולדלים, ולעצב את פלג גופם העליון. זהו טיפול המשלב בדרך כלל מספר שיטות, ובכלל זה הסרת עודפי עור ושאיבת שומן באזורי הזרועות והחזה, הבטן העליונה והגב.

למי הניתוח מתאים?

מתיחת גוף עליון היא טיפול משלים לאנשים שהשילו משקל רב, ונותרו עם עודפי עור ורקמת שומן בסיום תהליך ההרזיה. הטיפול אינו פותר בעיה של משקל עודף, ואינו מיועד לאנשים בעלי משקל עודף. אין הגבלת גיל לביצוע מתיחת גוף עליון, וההחלטה מתקבלת בהתאם למצבו הכללי והרפואי של המטופל. השיקול היחיד הוא השגת יעד משקל הגוף הסופי.

אילו סוגי ניתוחים קיימים?

מתיחת גוף עליון היא טיפול מורכב. הטיפול עשוי להתבצע במסגרת ניתוח אחד, או כסדרה של מספר ניתוחים משולבים. על מנת שהפעולה תצלח, יש לוודא כי המטופל נמצא במצב תזונתי טוב, וכי אינו סובל מחסרים תזונתיים כגון חוסר בברזל, חלבון, או ויטמינים אחרים, עקב הירידה המשמעותית במשקל. כמו כן, יש לברר כי המטופל אינו סובל ממחלות כרוניות שאינן מאוזנות כדוגמת סכרת או יתר לחץ דם.

ניתוח מתיחת גוף עליון היא שילוב של מספר ניתוחים, אשר נקבעים על בסיס מצבו וצרכיו של המטופל.

לקריאה על ניתוח הסרת עודפי עור לחצו כאן

לפרטים נוספים על שאיבת שומן לחצו כאן

לניתוח מתיחת בטן לחצו פה.

למתיחת זרועות לחצו כאן

איך להתכונן לניתוח מתיחת גוף עליון?

ככלל, כל ניתוח מצריך מהמטופל לערוך בדיקות דם מתאימות, וכן נדרשות לעיתים בדיקות נוספות כדוגמת צילום חזה וא.ק.ג. – בהתאם לגילו ולמצבו הרפואי של המטופל. על מנת לצמצם את הסיכון ולהגביר את הבטיחות, ישנם מצבים בהם נדרש המטופל לבצע בדיקת טרום הרדמה הנערכת על-ידי הרופא המרדים בבית החולים בו יתבצע הניתוח. כמו כן, ישנם ניתוחים בהם ימליץ המנתח על רכישה מראש של חבישות או פרטי לבוש ספציפיים המתאימים לתקופת ההחלמה.

כיצד הניתוח מתבצע בפועל?

מתיחת גוף עליון עשויה לארוך מספר שעות ותבוצע בהרדמה כללית. במהלך הניתוח יטופלו אזורי הגוף הדורשים התייחסות, בזה אחר זה. הניתוח מתחיל בד"כ בשאיבת שומן ובהמשך, נעשה עיצוב האיזורים השונים (זרועות, צידי החזה, הגב וכו') ע"י הסרה של עודפי העור.

בשלב הסופי של הניתוח, יבוצע תפר עדין באזורי החתך, לרוב על ידי תפרים נספגים, שאינם דורשים הסרה לאחר מכן. עם סיום הניתוח, יחבשו האזורים שטופלו בתחבושת אלסטית על מנת למנוע נפיחות, ולספק תמיכה במהלך תהליך ההחלמה.

מה קורה לאחר הניתוח?

כדי לוודא התעוררות איטית ובטוחה שוהה המטופל כשעה במחלקת ההתאוששות ולאחר מכן מועבר למנוחה בחדרו. בהתאם לניתוח שבוצע ולמספר אזורי הגוף שטופלו, כך תשתנה תקופת ההחלמה. תהליך ההחלמה מתקצר, והכאב לאחר הניתוח פוחת ככל שמבוצעים פחות הליכים רפואיים בניתוח אחד. בימים הראשונים לאחר הניתוח צפויים כאב מתון ותחושת אי נוחות הניתנים לטיפול באמצעות משככי כאבים כדוגמת אופטלגיו או אדויל.

לאחר ניתוח זה יש לתכנן חופשת מחלה של כעשרה ימים עד שבועיים.

בתקופה שלאחר הניתוח יש צורך לחבוש תחבושת אלסטית או מחוך אלסטי. יום או יומיים לאחר הניתוח ניתן להתקלח. ניתן לחזור לשגרת החיים הרגילה כחודש לאחר הניתוח. יש להמנע מפעילות גופנית מאומצת במשך 4-6 שבועות לאחר הניתוח. הבצקת האופיינית באיזור הניתוח חולפת באופן הדרגתי ורובה נעלמת בשבועות הראשונים שלאחר הניתוח. הצלקות הולכות ומיטשטשות במהלך החודשים שלאחר הניתוח.

איך ניתן להגדיל את בטיחות ההליך?

בפגישת הייעוץ, לאחר התאמת סוג הניתוח, יפרט הרופא המנתח את מהלך הניתוח, ההחלמה, התוצאה הצפויה וכן את הסיכונים והסיבוכים האפשריים של הניתוח. סיכונים אלו עלולים לכלול: דימום, הופעת קרישי דם, שטפי דם, זיהום, ירידה בתחושה באזורים שטופלו, וכן היפרדות העור באזור התפרים.

סיבוכים אלו לא ניתנים לחיזוי מראש ותלויים בגורמים רבים כדוגמת יכולת ריפוי הפצעים של המטופל, נטייתו הטבעית לדימום או לקרישת דם וכדומה. ברוב המוחלט של המקרים הטיפול הוא במסגרת המעקב במרפאה. כדי להפחית את הסיכונים ככל הניתן, חשוב לספק למנתח הפלסטי את מקסימום האינפורמציה הרפואית על המטופל – כך שהוא יידע לתת תשומת לב נכונה ונאותה לכל סיבוך אפשרי, על פי נתוניו הרפואיים.

יש לציין שעישון סיגריות מגדיל את הסיכון לסיבוכי ההרדמה והניתוח, ונהוג לבקש הפסקת עישון מלאה של כ-3 שבועות לפחות לפני ואחרי כל ניתוח אסתטי. כל מטופל יקבל את הטלפון הנייד האישי של ד"ר מייליק, והוא מוזמן לפנות אליו בכל שעות היממה, עם כל סימן רפואי שמדאיג ומטריד אותו בכדי להגדיל את בטיחות ההליך ואת הצלחתו.